Saldırıları Kınıyorum/Kınayın

  • 21.05.2015 00:00

 HDP’nin Adana ve Mersin seçim bürolarına bombalı saldırıda bulunanlar en hafif ifadeyle defolu vatandaş, iradesini kontrol edemeyecek kadar niteliksiz ve yuları başkasının elinde olan beceriksiz kimselerdir. Böyle heyecana gelen/galeyana gelen kimseleri bu anormal, insanlık ile bağdaşmayan faaliyetlerinden dolayı kınıyor arkasındaki zındıka komitesini de lanetliyorum.

Bu saldırı sadece HDP’ye değil ülkemin iç barışına bir saldırıdır. Empati yaparak başka başka partilere yapılan saldırılara da karşı olmak lazım. İnsanoğlu korkutularak sindirilemez, bunu aklımızın bir köşesine yazmak lazım. Bu saldırı dahi HDP’yi daha da güçlendirir.

Kendilerinin ifadesiyle bir ay zarfında irili ufaklı 50 saldırıya maruz kaldıkları söyleniyor, beyan esastır, öyleyse nerde bu saldırganlar Devlet neden tedbir almıyor? Nasıl bu düzeyde elini kolunu sallayan sinsi kimseler bu ülkede cirit atıyor?

Unutmayalım yerel seçimler öncesi de Hüda-Par 200 kadar defa saldırıya uğramıştı ve Lice saldırısı az kalsın büyük bir faciaya neden oluyordu. Eğer dünümüzü, tarihimizi unutursak gelecekte kim bilir daha nice benzer musibetler başımıza gelecek.

Liderlerin kendi üslubuyla bu saldırıyı kınaması önemliydi, ama buna HDP Eşdeğer başkanı Salahattin Demirtaş’ın bazı konularda süreç-i lisan etmesini kimse gerekçe göstermesin. İyi beyanatlarını da hatırlayalım, bir konuşmasında “Muhalif partilerin, bayraklarını asacak kadar adamları yoksa kendilerine yardımcı olun” demişti, bu barışçıl çağrısını da hatırlayalım değil mi?

Ben de bir düşünce insanı, bir yazar olarak zaman zaman HDP’yi eleştirdiğim oluyor, ama bu tür saldırılara karşı durmakla yükümlüyüz.

KCK yöneticilerinden Türkiye kamuoyunun HDP’ye sahip çıkma çağrısı barışçıl bir çağrıydı. Kimden gelirse gelsin tehdit içermeyen seslere kulağımız açık olmalı. Zaten 7 Haziran’dan sonra renkli bir meclis oluşursa ki ben 25. Dönem meclisi için “Barış Meclisi” diyorum sürecin birçok aktörü değiştirecek, ne mutlu barışçıl katkı ile anılmasını bilene.

Dileğimiz, hem ülke geneli, hem bölgemizde seçimin huzur içinde geçmesinden yanadır, ülke barışı kadar bölgemizin barışı da bizim için önemlidir. Kürtler arasında barış ve huzurun tesisi için dua edelim.

Kürtlerin yararına değil de başka emellere hizmet eden kimseler varsa bir an evvel bu bölgeden uzaklaşsınlar, Kürdü de Kürdistanı da rahat bırakın Anadolu insanı Kürt’ten gıcık olmuyor dışarıya bağlı plan ve projelerden şikayetçi. Kimse sosyalizim, kominizim için Kürdistan’da bir uygulama alanı beklentisi içinde olmasın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar