Polis Şefinin Marifetine Bak!

  • 23.05.2015 00:00

 Ya bu polis ne zaman vatandaşa emniyet kazandıracak bekleye bekleye bir hal olduk.

Benim bildiğim polis sivil vatandaşların emniyeti için vardır. Ne hikmetse her fırsatta vatandaşa göz dağı vermek için hayata sıkıntı veriyor.

Ulu caminin önünde Mısır’daki zındıka komitesinin    İhvan-i Müslim’in liderleri Mursi ve arkadaşlarına verdikleri idam cezalarını kınamak için, çoğu Sendika ve Dernek Başkan ve Üyelerinden oluşan nitelikli bir kalabalık bir araya gelmişti. Genelde burada yapılan basın açıklaması sonrası, Şeyh Sait meydanına kadar bir de yürüyüş yapılıyordu.

Bu sefer ne hikmetse yürüyüş engellendi. Peki Emniyet yetkililerine soruyorum ne hakla vatandaşa “dur” diyorsunuz? halbuki polisin vazifesi gösteri ve yürüyüşün emniyetini sağlamaktır.

Yani bu yürüyüş yarım saat sonra sona erseydi insanca neticelenseydi olmaz mıydı? Ne zamana kadar vatandaşa sıkıntı vermeye devam edeceksiniz? Polislik size ağır geliyorsa istifa et beyefendi, vatandaş polisi gördüğü zaman emin olmak istiyor, bu onun vatandaş olarak birincil hakkıdır, polisin de birincil görevidir.

Diyarbakır insanı azıcık nefes aldı diye gözüne mi batıyor. Bu gün bu saygın kitleye verdiğiniz sıkıntının peşini bırakmayacağız, bir an evvel soruşturmanın açılması ve bu sıkıntıya sebep veren her kimse cezalandırılmasını bekliyoruz.

Efendi Kürtlere sıkıntı vermeyin, efendilik cazip hale gelsin, insanı illegaliteye yönlendirmeyin. Barış süreci varsa bu çok yünlü olmalı ve devlet her açıdan vatandaşıyla barışmalı, “vatandaş rıza” yaklaşımını artık kimse vatandaştan beklemesin.

Yoksa sivil tolumun özgürlüğünü mü kıskandınız. Kardeşim, bu durdurmaya çalıştığın, biber gazı attığın, tasdikli suyla tedip ettiğin kitle saygın bir vatandaş kitlesiydi, medeni bir şekilde meydana gelen bir yanışa kaşı tepkisini göstermek istedi.

        Sen de okusaydın, sivil hayatta etkili bir aktör olsaydın, yerine göre sesini yükseltseydin. Yoksa gidip yaptıklarınızı, güle eğlene birbirine mi anlatacaksınız, anlam vermekte zorlanıyorum. Ama bir vatandaş olarak buna hakkınızın olmadığını biliyorum, malesef devletin imkanıyla vatandaşa zulüm edildi. Yani vatandaşı küçük düşürdünüz sağ olsunlar vatandaş yine oyuna gelmedi.

Sakın kamu güvenliği yasası, bana bu hakkı veriyor deyip üstün gelmeye çalışma, ben olayın bir parçası olarak değil, bir gözlemci olarak bunları dile getiriyorum.

Unutmayın yasayı çıkaran TBMM’dir. Bu meclis bir gün polise silahsız tabanca kabı verebilir ona göre davranın. Acaba bir derdiniz de AK Parti oylarını Diyarbakır’da düşürmek midir? Unutmayın Diyarbakır’da %5-10 sizin gibi halka havadan bakanlar hariç,  oyunu versin vermesin Cumhurbaşkanımızın arkasındadır ve paralele taviz vermez.

Bu şehirde göreviniz vatandaşın emniyetini sağlamaktır. Kendince durumdan vazife çıkarmayım!

Ben şimdiye kadar polis camiasıyla ilgi bir çok olumlu yazı yazdım. Ama bu kadarına “pes” doğrusu.

1.Ordu komutanıyken Or.Generallerimizden Necdet Timur emekliliğe ayrılırken demişti şöyle bir ifade kullanmıştı; “ben generallikten Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına terfi ediyorum” işte bütün mesele bu, bu ülkede en büyük rütbe “vatandaşlıktır” gerisi hizmetkârlıktır, Reisi Cumhur her fırsatta yüksek sesle dillendiriyor, yoksa birileri duymuyor mu?

Bu sıkıntı her kimin direktifiyle oluştuysa ayıplıyorum, kınıyorum

Allah sonumuzu hayretsin!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.