Bir Bu Kalmıştı: “Oy Vermek Caiz Değilmiş”

  • 3.02.2015 00:00

 Müslüman’a kuru bir iman ve ucuz bir cennet vaadetmekten başka, onları cehennem ile korkutarak, yarın öbür gün kıyamet koptu kopacak , Müslümanların hayatını zehir etmekten başka ehli imana ne verdiniz ki bu sefer parlamentoda temsil edilmelerini çekemiyorsunuz.

Bilim ve sanatın, ekonomi ve üretimin yolunu açmaktan aciz kimi sözüm ona hocalar/din adamları yeni bir fetva uydurarak; neymiş efendim “seküler sistemde oy kullanmak harammış!” Oh ne güzel, meydanı tamamen tanrı tanımazlara bırakalım, ta ki hayatı bize zindan etsinler değil mi? Bu ucuza kaçmaktır, tembelliktir, hayattan el eteğini çekmektir.

Yazık ki ne yazık!

Böyle işiniz olmayan işlerle uğraşacağına,

Müslüman’a dünya hayatının nimetlerinden nasıl yararlanılır?

Meslek edinilerek nasıl helal kesp elde edilir?

Adalet, merhamet, ibadet nasıl da dünya ve ahret saadetini  kişiye kazandırır, bunu dillendirmesi lazım değil mi?

Bu konuda müceddidi asır olduğunda şüphe olmayan Bediüzzaman’ın oy kullanma konusunda “ehven-i şer yaklaşımı” başımızdan fazladır. Allah bilir bu fetvayı verenler Bediüzzan’ı da tanımıyorlar.

Ayıp, ayıp Müslüman’a akıl vereceğinize, bir az kendine zaman ayırın. Kanaatim o ki bu tür itikadi mesellerde ileri geri konuşan kimselere öncelikle şu soru sorulmalı “arkadaş senin risaleyi nur Külliyatından haberin var mı?, Sen Hutbeyi Şamiye ve Münazaratı okudun mu?” Cevap evetse, bir nebze onları dileyelim, cevap hayırsa “haydı oradan” demek hakkımızdır.

İleri geri konuşmak kolay, ben fi tarihte bir yazı yazmıştım, başlığı ise “Abduhu ve Resuluhu” idi, tema itibariyle demiştim ki bizim Hz.Peygamber’i bir model olarak yaşamamız lazım ki, onun tebliğ Risaletini sürdürebilelim. Bunu yapmaktan aciz bir vaziyette olan kimsenin fetva makamı olarak kendini ilan edip “Mümin bir insanın sekürel düzende oy kullanması haramdır” demeye ne hakkı var.

Beyefendi eğer sen hoca isen ülkeni sahiplen, eğitim ve ekonomisine sahip çık, sanat ve sanayisine sahip çık, adalet ve merhametin hayata yansımasında öncü ol.

Bu şarlatan kimselere ben ne hoca diyorum, ne isimlerini yazıma alıyorum ne de dergilerine itibar ediyorum.

Benim seçimlerden anladığım şudur; şura meclisi niteliğinde yönetimi şekillendiren bir parlamento var, buraya ne kadar nitelikli kimseleri gönderebilirsen o kadar hayatıma katkı verecek. Meydanı başkasına bırakırsam hayatın daha da zorlaşacak, yani bir anlamda kişiye değil partilere yetki veriyorum, üstelik erkekler kadar bayanların da çocuklarında oy verme hakları var.

İnsanları ikna etme yetisi olmayan kimseler, bu sefer bu konuda ileri geri konuşuyorlar. Alternatif bir yol ortaya koyuyorlar mı yok, cihadın adını savaşla özdeşleştirdiler, yazık! Halbuki; Cihat, İslam ile küfür arasında olan engeli ortadan kaldırmaktır. Bunun da bin bir türlü yolu var, o yollardan biri de nitelikli bir meclisten, şura meclisinden geçer diye düşünüyorum.

Eskiden olduğu gibi artık Müslümanlar cahil değiller ki birilerinin sürüsüne birer koyun olsunlar.

Benden söylemesi, benim bildiğim Müslüman kolaycı olmamalıdır. Sakın bu fetvayı verenler ülkemizdeki ladini partilerle bir işbirlikleri olmasın, maazallah!

Ah, ah ne günlere kaldık.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar