Muhalefetin AK Partiye Düşmanlığı

  • 14.06.2015 00:00

 Eskiden siyaset alanında sağcılar ve solcular vardı. Sağ cıvık ve yetersiz, sol halktan selam almadığı zaman daima yedek parti olarak zamanını dolduruyordu.

Allah’a secde eden insanların vicdanı Refah-Yol hükümetiyle iktidara taşındı, bereketli ve huzurlu bir iki yıllık ülke başarısını kıskanan derin düşmanlar, bir hile ile hükümeti alaşağı ettiler ve 28 Şubat süreciyle ülkeye öyle bir sıkıntı verdiler ki artık ehli iman kendine gelemez diye iddialarda bulunuldu.

Yeşil sermaye diye bir kavram geliştirerek ekonomi dünyasındaki dindar insanları dahi akredite ettiler, yetmiyormuş gibi örtü sorunuyla da inancının gereği örtünen kızlarımızı eğitim ortamından uzaklaştırdılar. Anlayacağın Yahudi’nin istediği tip olan fakir ve bilgisiz Müslüman tipi oluşturmaya çalıştılar.

28 Şubat sürecinin tecrübesini de yaşayan genç, dinamik bir ekip Saadet partisinden sıyrılarak AK Partiyi kurdular.

2002 yılında iktidara gelen AK parti her seferinde oylarını arttırarak, sağdan soldan hücum ve engellere rağmen üç dönemdir ülkeyi idare etti/ediyor.

Erken seçimleri ve iktidar kaosunu bize yaşatmadıklarından dolayı kendisine müteşekkiriz. Bir o kadar büyüme ve istikra da bu dönemde yaşandı. Yapılanlara ey valla ama eleştirilecek bir çok yanları da vardır.

Mesela şu kemirgen kimseleri de arasında barındır masaydılar, Cumadan Cumaya bakara makara diye iki ayet sallıyorum yetiyor diyen edepsiz herifleri defterinden silseydiler, devletin nüfuzunu kullanarak menfaat elde eden kimseleri dost defterinden çıkarsaydılar, M.M.er gibi şahsiyetsiz kimselere kapısını kapatsalardı hayatın rengi başka olurdu. Malum meşhur dört Bakan da niye yüce divana gönderilmedi o da bilinmiyor.

Anacak devletin çarkına çomak sokarak köhnemiş devlet anlayışını, düzene sokmaya çalıştılar. Bu sürecin en can alıcı başarısıydı desem inanın.

Bu amaçla yüzlerce yasa çıkardılar, anayasal düzenlemeler yaptılar hala da yetmiyor, hala da sıkıntılar var. Ancak bu kadardık iyileştirmeyi bile kıskananlar var. Muhalefet, parmaklarını ısırırcasına kahroluyor. Bir devlet nasıl bu kadar vatandaşın düzeyine gelir diye.

Sol’un derdi,

*Din kültürü ve ahlak bilgisini okullardan çıkarmak,

*İmam Hatiplerin önünü kapatmak,

*Siyerünnebi ve Kura’n-ı Kerim derslerinin okul müfredatından çıkarılması,

*Kamu kurumlardan mescitlerin kapatılması,

*Kamuda örtü yasağının getirilmesi,

Buna benzer ne kadar iyi gelişmeler varsa hepsinin geri alınması için çaba sarf edecekler.

Üstelik “Yavru Sol” niteliğinde olan HDP bununla da yetinmez o ancak kız erkek aynı evde, aynı yurtta kalırsa belki rahat eder.

Ayrıca esir konumunda olup kalpten çıkmayan bir İslam tarzı bunlara göre zararsızdır, sadece namazla sınırlı olan İslam’a müdahale edilmez fakat alay konusu olup ehli namazı sofi, hacı, hoca kavramıyla küçük düşürmeler caiz.

“Hak ve Adalet” dediğiniz zaman ödleri kopuyor, çünkü bu iki kavran İlahi kavramlardır.

Bundan bihaber olan kimi Kürtler bilinçsiz bir tercih yaptılar. Bilinçli tercih yapanlar ise kime hizmet ettiklerini bilmiyoruz, kendilerinin sorunudur.

CHP de üretmeden tüket mantığıyla bütçede gördüğü üç kuruş paraya göz dikmiş ki bol keseden para dağıtma vaadinde bulunuyordu. Ama halk itibar etmedi. Zaten tüm solun toplam oyu %38 civarındadır. İktidarda 4. Döneme giren AK Partinin oylarından dahi 3 puan  eksiktir yüzleri kızarmadan kendini başarılı kabul ediyorlar.

Bunlar bir iktidar olsalar halk onları ilk seçimde Meclisin dışına atar. Ama muhalefette konuşmak atıp tutmak kolaydır. ANA-SOL-M iktidarı öyle olmadı mı?

MHP’nin İktidara karşı hırçınlığını anlayamadım. Ülke gidişatı iyiye gidiyor diye sevinmesi lazımdı, ama demek siyaset bu kadar insanın gözünü bağlıyor, basiretini kapatıyor.

Bununla birlikte tekrar söylüyorum AK Parti/MHP koalisyonu şarttır. Ülkeyi kaostan çıkarmak sizin göreviniz. Sakın meydanı Sol’a bırakmayın sol sadece halka zulüm edebilir, çünkü haklın inanç ve kültürüyle barışık değildir. Keşke bu tutumundan vazgeçselerdi de vatandaş kaygısız bir tarzda onlara da oyunu verebilse.

Huylu huyundan vazgeçer mi? bilemem.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar