DEVLET BAHÇELİ’YE SESLENİYORUM

  • 26.06.2015 00:00

 Sayın Bahçeli siz devlet adamısınız,

Adınıza yakışır bir fırsat ile imtihan ediliyorsunuz,

Bu milletin iki ayağı bir pabuca girmiş, gözü sende,

Hafızanı iki kere yokla,

AK Parti hükümetinin demokrasi adına iyileştirmeleri olmasaydı bu devletin hali nice olacaktı?

Uzun süre askeri vesayet bu memleketin anasını ağlattı,

Eski defolu devlet anlayışı ne olduğu belirsiz bir insan kitlesi önümüze koydu,

Fi tarihte Kürtlere yapılan zulümler, bu amaçları belli olmayan HDP gibi dini ve milli hassasiyetleri zayıf bir partiyi meclise taşıdı.

AK parti Hükümetleri ve özellikle 12 yıl Hükümetin başında olan Recep Tayyip Erdoğan bu kemikleşmiş defolu engellerle, enva-i türlü yabancı destekli düşmanın azı dişleriyle mücadele ederken bir de Fethullah Gülen musibeti karşısına çıktı ki dünyada bu organizasyonun benzerini ancak Yahudiler yapar kanaatindeyim.

Öyle ilginç şeyler yaptı ki insanın aklı duruyor ve bu kadarına da “pes” dedirtecek cinsten. KCK tutuklamalarıyla Sözüm ona Kürt hareketine binlerce sanal kahraman yetiştirdi. 7 Haziran’da da destek vererek onları Meclise taşıdı.

İkisinin de ortak yanı Kürt düşmanlığı ama sinsi bir düşmanlık ama dost görünen cinsten. İkisini ortak bir yanı daha var dünyanın üst aklına hizmet ediyorlar. Aralarında bir fark var biri etnik kökene diğeri dine dayalı siyaset yapıyor, bu iki değeri basamak olarak kullanıyorlar.

Bu gün bin bir türlü hile devreye sokularak Kürt halkını ladini, seküler bir siyasi hareketin kucağına attılar. Allahumehfizna eğer Küfür Kürdistan’da emellerine ulaşırsa, sanma ki Türkler Türkistan’da rahat edecekler. Aslında eğer bu ülke Anadolu olarak kalsaydı, bu sorunların çoğu karşımıza çıkmazdı ama “ah” çekmeye gerek yok, olan oldu biz geleceğe bakalım. Hani bir ifade var “ öz geçmişi bırak, öz geleceğe bak” diye.

Bu münasebetle, Anadolu insanının menfaatine endeksli 3-5 kırmızı çizgi AK Partinin önüne koy ve koalisyona ortak ol, Zaman memlekete sahip çıkma zamanıdır. Ayrıca tarz ve tavrını değiştir, her geçen gün bu milliyetçi siyasetini de müspet milliyetçiliğe çevir. “Ne mutlu türküm diyene” gibi sloganların devri geçti. Bunun Türk halkına hiçbir faydası yoktur.

Nedir o kırmızı  çizgiler,

1-Dört meşhur bakanı yüce divana göndermek,

2-AK Partinin içinde yuvalanmış kemirgen fareleri devre dışı bırakacak bir eylem planını şart koş,

3-AK Parti kadrolarıyla omuz omuza vererek 25-50 yıllık bir strateji üzerinde anlaşarak bu prensipler çerçevesinde Başkanlık sistemine geçişi sağlayın.

4-Kürt halkalarının bütün yasal hakları kapsayacak tarzda yasal ve anayasal düzenlemeyi yapın,

Siyasi genel af çıkarın, Kandil’den gelen gelir, gelmeyenin de ülkemize dalmaya hakkı yoktur, teşebbüs etse de gereken dersi alır.

5-Nötr, medeni ancaksız ve uzun erimli bir anayasa hazırlayıp meclisten çıkarın, ya da halka iyi anlatmak için halk oyuna sunarak referandumla ülkenin önünü açmak, Yok efendim ilk dört madde ve benzeri soyut engeller oluşturmayın. Bir devlet, adaletiyle değil de yasalarla korunuyorsa o devletin vatandaşları mutsuzdur demektir.

BU vesileyle memleketi 60-70 partiden, bölük pürçük siyasetten kurtararak toplumu iki eğilimli hale getirerek siyasete nitelik kazandırmış olacaksınız.

Bu iş CHP/HDP ortaklığına kalırsa vay halimize. Türkiye’de sol şimdiye kadar hangi derde deva buldu. Bunların işi gücü değerlerimizle  kavga etmektir.

Haydi bakayım bir tarihi fırsat ayağına geldi. Değerlendir, öyle ki Anadolu insanı sana dua etsin, olmaz mı?

Ayrıca bütün MHP etkili yetkili kimse ve organlarına sesleniyorum, hepiniz bu seslenişimin muhatabısınız. Sizden destek ve katalizör olmanızı bekliyorum.

Benden söylemesi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar