Ölenlerin Ardında Düşünmek!

  • 27.07.2015 00:00

 Özellikle ve öncelikle hunharca öldürülen sivil ve askeri, emniyet mensubu ve mütedeyyin vatandaşlarımıza cenabı Allah’tan rahmet niyaz ederken kederli ailelerine sabır ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına baş sağlığı diliyorum.

Şu soruları sormadan insan edemiyor

*Bunca İnsanlarımız öldü de kim ne kazandı?

*Meclisteki dört siyasi parti birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir günde bir araya gelmeyip de ne zaman bir araya gelecekler?

*Paralelci bir mantıkla bu olaylar üzerinde AK Partiye ve dolayısıyla mevcut hükümete saldıranlar nereye varmayı hedefliyorlar?

Sevgili dostlar bir eleştirim de bu sosyalist zihniyete çanak tutan siyasi aktörleredir.

Sosyalim/komünizm dünyada iflas etmişken daha yeni yeni sil baştan gençliğimizi bu alanlara kaydıran bir kesim siyasi aktörler var. Lütfen fikir özgürlüğüdür deyip bu insanlara hoş görüyle bakmayalım, bu zihniyetin tek bir amacı var, o da neslimizi İslam’dan uzaklaştırmaktır.

Sosyalizmin sözüm ona ezilenlerden yana olası sosyal adalet ve teorideki idari düzeni hayali anlayışı ilk etapta insana cazip gelebilir ama devamı gelmeyen, bir anlamda efsunlu bir ideolojidir. İçine giren de erken yaşta fark etmemişse artık geri dönmekte de zorlanıyor.

Bir ifade var deniliyor ki bu zulümlü dünyada 15-30 yaş arası sosyalist olmamak elde değil, fakat 30’un üstüne çıkınca İslamiyet’le müşerref olmamak da insanın azcından, yetersizliğinden olsa gerek. Yüce Allah gençliğimizi bu tuzaklardan korusun.

Bu memlekette sosyalistler ne zaman bir derde deva olabildiler? Hatta cıvık kapitalist sağ bir çözüm getirebildi mi? Maalesef.

Ne zamanki milli görüş ruhu muhafazakar demokrat mantığıyla ülke yönetimine geldi, halkın değerleriyle bir derece selamlaştı nispeten bir rahatlama yaşandı, bu sefer de Müslüman’ın eliyle bir başarı geliyor, bu sakıncalıdır diyerek bazı insanlık düşmanı mahfeler beyninden vurulmuşa döndüler ve kudurmak üzereler.

Diyeceksiniz ki AK Partinin içindeki kamu malını kemiren yabani fareler ve devletin imkanlarından yararlanan zevatlara ne diyorsunuz? Valla onların yüzüne tüküresim geliyor ama ne yapacaksın memlekette adam kalmamış arkadaş,

Siyasete adam bulunamıyor,

Sivil topluma adam bulunamıyor,

Bürokrasiye adam bulunamıyor,

Yani Türkiye cumhuriyeti maalesef defolu bir vatandaş kitlesi oluşturmuş bu kumaştan galiba ancak bu elbise yapılabiliniyor.

Şu bireysel menfaat hangi kuruma sirayet etmemiş ki? Baksanıza Kürt sorunun çözümü kala kala ezilenlerin sosyalist partisinin kendine bile yetmez ruhuna kalmış, hey dostlar hey.

Halbuki sosyalist ruh bu ülkede sadece İslam’i değerlerin erozyona uğraması için kullanıldı, başka ne işe yaracak ki ülke sorunlarını çözme gibi bir kapasiteye sahip olsun,

Sosyalist yaklaşıma kalırsa ölünüzün arkasında “ruhu şad olsun”, “Allah rahmet eylesin” duaları bile abes, bir Fatiha dahi ölünüzün ruhuna gönderemezsiniz halkımız bunu ne derece biliyor caba? Varsa yoksa, o ölmedi gölümüzde yaşıyor.

Bu akımın baş mimarlarından Mareşal Tito sekerat halindeyken dostları; “sen ölmeyeceksin, gönlümüzde yaşayacaksın” deyince diyor ki, “birbirimizi kandırmayalım yoldaşlar, ben ölüyorum ve yaptıklarımdan bir bir hesaba çekileceğim de şu anda görür gibiyim”.Ama anlayana dostlar,

Unutmayalım bu dünya için ancak ilahi adalet bir huzur kaynağı olabilir gerisi aldatmaca, kandırmaca. Baksanıza insan hakları havariline soyunan batı kendine insandır, Orta doğuda insanlar ölmüş, çoluk çocuk, kadın yaşlı zulme uğramış kimin umurunda. Rusya yönetimi Esad’ın arkasında ve Esad yönetimi yüz binlerce insanın ölümüne 4-5 milyon insanın vatanını terk etmesine neden oldu.

Ama batı ülkeleri aralarında meydana gelen ve milyonların ölümüyle sonuçlanan savaşlardan ders alarak ateşkes yapabildiler, sınırları kaldırıp dayanışmayı sağladılar değil mi?

Bir Yunan devletini ayakta tutmak için milyarlarca Euro harcamaktan geri kalmazken orta doğu halklarının daha Kürtlere bir statü verememeleri insanlık ayıbı değil mi? İslam bu haksızlığa evet der mi?

Üstelik İslam’da şehrin sokaklarında savaşmak bile yoktur. Savaş, meydan muharebesinde olur. Nedenine gelince masum kimseler savaştan zarar görmesinler diyedir. Şimdiki mantık bu mu? Bir füze atıyor kim öle kim kala dolayısıyla insanlık her geçen gün kan kayıp ediyor.

Bizim bir düşüp, pir düşünmemiz lazım, pirlerimizin yolunda olmamız lazım, “ben yaparım, ben ederim” derseniz ülkenin hali de bu olur.

Herkesi düşünmeye, sağduyulu davranmaya, insanımızın huzuruna yönelik taş üstüne taş koyamaya davet ediyorum, elinden bir şey gelmiyorsa barı yapılanı yıkmasın o da yeter.

Bayram sevincini boğazımızda bıkanlara yazıklar olsun, Allah onları kahhar ismiyle kahretsin! e mi?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar