Erbakan Vakfı Düşünüyor

  •  

 Malum düşünmek Allah’ın emridir, düşünmeyen hayal kuramaz, hayali olmayanın vizyonu olamaz, vizyonu olmayanın eylemi olmaz.

30-Eylül-1-Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Esenboğa Büyük Anadolu Otelinde Erbakan Vakfı tarafından bir değerlendirme toplantısı yapıldı. 61 il ve 225 ilçeden gelen bini aşkın katılımcılar illerindeki genel gidişat hakkında bilgi verdiler ve tecrübeli kimseler sunumlarıyla paylaşımlarda bulundular.

Ben vakfın çiçeği burnunda bir sade bir üyesi olarak bu toplantıya davetliydim. Dolayısıyla gür sesle salona seslenme gibi bir hakkı kendimde bulamadım, ancak yazılı olarak divana şu katkıyı verdim, divan başkanı ve genel başkan tarafından değerlendirmeye alındı.

…………

Sayın Divan, Değerli Katılımcılar

Bila istisna hepinizi ilahi selam ile selamlıyor, varlığınızla iftihar ediyorum.

AK Parti hükümeti döneminde nispeten nefes almamıza rağmen, dindar insanların rehaveti işimizi zorlaştırdı, an itibariyle halk tereddütte olup bir beklenti içindedir.

Nitelikli bir muhalefetin olmayışı, iktidarın da hata yapmasına neden oluyor.

Necmettin Erbakan vakfı bu boşluğu doldurma adına önemli bir hizmet yapabilir.

Mesela aşağıda belirtilen faaliyetleri yapabilir.

1-Her ilden üç kişiyi nitelikli bir akademiye alarak, en az bir hafta eğiterek, halk arasında aydınlatıcı seminerler verebilecek düzeye getirmek, belli bir eylem planı dahilinde “gençlik akademisini” iller bazında açarak gençleri aktif hale getirebilir.

2-Merhum Necmettin Erbakan’ın özlü sözlerinden seçerek bir milyon gence Üyeler adına başkanın imzasıyla motivasyon mektubunu gönderebilir.

3-İllerde üye alırken muhakkak belli bir kota uygulayarak bir kısmı akademisyen, bir kısmı yerel dinamikler, bir kısım ilin alimleri olmasına dikkat etmek lazımdır.

4-Kürt meselesinin siyasetin gündeminden nasıl çıkarılacağının açıklığa kavuşacak tarzda izahı gerekir.

5-Şu meşhur Rabia işaretini Asır suresindeki Rabiaya dönüştürmemiz lazım:

a)İman edenler, b) Salih amel işleyenler, c)Hakkı tavsiye edenler, d) Sabrı tavsiye edenler.

Bununla birlikte yeni bir vizyona ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Mevlana’nın dediği gibi “Dün dünde kaldı cancağızım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım” elbette ki bize yol gösteren büyüklerimizin görüş ve düşüncelerini göz önünde bulunduracağız ama o düşüncelere bir şeyler eklemezsek ileriye dönük bir atılım yapmamız da zorlaşır.

Bu münasebetle ulusalcılık ve milliyetçiliği aşarak milletin huzur ve mutluluğuna endeksli politikalar üretmek lazımdır diye düşünüyorum.

Selam ve selametle kalın.

……………..

Bu etkinliğe katılmakla Erbakan vakfının genel gidişatı hakkında bilgi sahibi oldum. Temennim o ki ülke menfaatleri etrafında en kısa zamanda nitelikli insanlar bir araya gelip daha büyük bir güç oluştururlar.

Erbakan vakfı, Anadolu gençlik, Milli görüş camiası bu ruhun devanı olup şu anda hafif bir sarsıntı geçiren ve cumhurbaşkanımızın deyimiyle “mental yorgunluğu” yaşayan Ak Parti çevresi bir araya gelip omuz omuza verecekler ve ülkemizi devletiyle milletiyle iyi bir düzeye taşıyacaklar.

Sevgili dostlar önümüz kesilse de, bazen “yayın politikamıza uygun değildir” bahanesiyle yazılarımız yayınlanmasa da mücadele etmeye devam edeceğiz.

Merhum Erbakan’ın ifadesiyle “birileri bana diyor ki otur Kur’anını oku, ben Kur’anı okuyorm bana diyor ki kalk cihat et” dolayısıyla ben, sen, o ne kadar duyarlı insanlarımız varsa hepsi konuşmalı, yazmalı, bil fiil hayatın içinde olmalıdır diye düşünüyorum.

Benden söylemesi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar