Arrivederci Signore

  • 12.06.2014 00:00

    Bugün yaşanan Mancini- Galatasaray ayrılığı zaten birçok kişi tarafından bekleniyordu. Beklenmeyen şey dün spor medyasında gezen ''Mancini Galatasaray'da devam edecek'' haberiydi. Çünkü real olmak lazım Mancini'nin Galatasaray'da devam etmesi imkansızdı. Bir kere Mancini tarafından bakmak gerekirse adamın yöntemi para harcayarak başarılı olma. Galatasaray geçen sene buna nisbeten olanak sağlasa da bu dönem UEFA cezası ve uyarısından sonra kemer sıkmak zorunda kaldı ve Mancini'ye yapacak bir şey kalmadı. 

 Galatasaray açısından bakacak olursak eğer  aslında Mancini'nin geldiği zamandan gideceği belliydi . Çünkü taktik olarak savunmayı ön planda tutan bir teknik direktördü. Bu durumuyla Galatasaray'da devam etmesi düşünülemezdi. Galatasaray'ın fıtratıyla çelişiyordu. Galatasaray fıtrat olarak baştan aşağı bir atak takımıydı. En kötü döneminde bile ilk düşündüğü her zaman ataktı. Yense de yenilse de hep ataktı. Bu nedenle aslında temelde bir kimya uyuşmazlığı vardı Galatasaray ve RobertoMancini arasında. Zaten hem saha içinde hem de taraftarlarca çokça belli oluyordu bu durum. Yıllarca atak futbol coşkulu futbol izlemeye alışan Galatasaray taraftarı artık yense bile sıkıcı bir futbol oynayan takımı izliyordu. Halbuki Galatasaray taraftarı yenilse dahi savaşarak yenilen bir takım izlemişti her zaman. Bu durumda zaman zaman çokça aykırı sese sebep oluyordu. Hatta istifa seslerine...

Bu nedenle ben gitmesini bekliyordum her zaman için. Ancak beklemediğim bir şey de vardı bu ayrılıkta o şey de  Mancini'nin böyle tek gitmesiydi. Benim düşündüğüm Mancini beraberinde Ünal Aysal'ı da götürmesiydi. Nasıl Adnan Polat hata yapıp Hagi'yi getirmiş, Hagi'de Adnan Polat'ın ipini çekmişti bende Mancini hatasıyla Mancini'nin Ünal Aysal'ın ipini çekmesini bekliyordum ne yalan söyliyim. Ama Ünal Aysal Adnan Polat'ın hatasına düşmedi ve erkenden yolları ayırmasını bildi. Belki bilerek bildi, belkide ekonomik kriz yardımıyla bilmeyerek bildi. Ama bu ona biraz daha başkanlık yapma fırsatı verdi.

 Bu saatten sonra Ünal Aysal bir saniye dahi beklemeden atak futbolu ve göze hoş gelen futbol oynatan teknik direktörlere yönelmeli. Çünkü ilk hatasından bi şekilde kurtuldu ancak 2. bir hata olursa zannediyorum ki artık onun dönüşü olmaz. Bu nedenle ne yapıp ne edip atak futbolu oynatan birini getirmeli. 

( Son olarak bir not düşmek gerekirse Mancini'nin futbol bilgisi bir yana kalite konusunda çok üst düzey bir insanmış. Galatasaray'ın 9 milyon Euro gibi bir tazminat ödemesinin mümkün olmadığı durumda , eli kolu balıyken hiçbir talep istemeden klasına yakışır şekilde ayrıldı. Gerçekten Ortaköy kasabı Del Bosque gibi teknik direktörleri gördükçe ayakta alkışlamak gerekiyor Mancini'yi .ArrivederciSignore) 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.