Bırakında Biraz Maç İzleyelim

  • 27.08.2014 00:00

 Dün oynan Galatasaray-Fenerbahçe maçı bize bir kez daha gösterdi ki Türk Futbolunun aşağı doğru giden ivmesi hız kesmeden devam ediyormuş. Yeni bir sezon yeni bir başlangıçtan çok, aynı tas aynı hamam şeklinde devam ediyoruz ne yazık ki. 

Sizde de o algı oluştu mu bilmiyorum ama artık ben bu "dünya derbisini" beklerken sanki bir arena dövüşü, bir kickbox maçı bekler gibi bekliyorum. Bir hafta öncesinden sağolsun yönetimlerin karşılıklı nefret söylemleri, küfürleşmekten beter diyalogları zaten maç gününe kalmadan bir taraftar olarak beni ne yazık ki biliyor. Mesela bu son maçta Ünal Aysal ile Mahmut Uslu arasındaki diyaloglar. "Ne gerek var kardeşim, beni germeye ne hakkınız var " diye bağırasım geliyor içimden ama nafile. Gerçi iş sadece bunlarla da kalmıyor maç başladıktan sonra futbolcular bunu bir adım öteye taşıyor ve sözle değil direk darbeyle, kavgayla, çatırtıyla, patırtıyla bir adım daha öteye götürüyor. Bu hareketler zaten bilenmiş taraftarı daha da kızdırıyor ve sonra o taraftar sahayı manava çeviriyor, direği söküyor, torpil atıyor. 

Tamam dost olmayın ama artık bir maçı da arkamıza yaslanıp sadece kaçan pozisyonların stresiyle izleyebilelim. Her seferinde Emre'nin tehditleriyle, Volkan Demirel'in ve Melo'nun takışmalarıyla geçen maçlara katlanmak zorundamıyım. Aziz Yıldırım'ın, Mahmut Uslu'nun ve Ünal Aysal'ın çekişmeleriyle gerilmek zorunda mıyım? Ben bir futbolseverim. Ne kavga severim ne dövüş severim. Bırakında biraz maç izleyeyim. 

Son olarak birazda maçtan bahsedecek olursak Fenerbahçe'nin lige Galatasaray'dan daha hazır olması maçta farkı oluşturan unsur oldu. İsmail Kartal ile geçen seneki taktiğinden uzaklaşmadan ve oturmuş kadrosuyla Fenerbahçe maçın büyük bölümüne hükmetti. Fişi daha da erken çekebilirdi ama bir türlü Muslera duvarını geçemedi. Galatasaray açısında bakacak olursakta Muslera'nın extra performansı olmasa Cimbom erkende havlu atabilirdi. Chedjou dünkü performansıyla Muslera'dan sonra Galatasary'da ayakta kalan tek isimdi. Adeta "ne stoperi ben burdayım" dedi. Bu şartlar altında da Fenerbahçe ezeli rakibini mağlup etti. Kupayı hakederek almasını bildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.