Doğru karar

  • 26.09.2014 00:00

 Dün Galatasaray'a başkan adayı olmayacağını açıklayan Ünal Aysal şahsi görüşüm olarak söylüyorum ki doğru bir karar vermiştir. Doğru karar vermiştir dememin sebebini sakın yanlış anlamayın. Başarısız oldu da ondan doğru demedim. Aksine Ünal Aysal'ı başarılı bulan kişilerden biriyim. Çünkü Aysal adeta bitmiş bir halde bulunan Galatasaray'ı alıp Fatih Terim'i başa getirerek tekrar şahlandırmıştı. Şuan kötü denen Galatasaray bile o zamanki Galatasaray'a oranla 1000 kat daha iyi durumda idi bunu asla unutmayalım. Yoksa yapılan vefasızlık olur. Ard arda gelen kupalara ve emeklere saygısızlık olur. Çok zor bir iştir dipten zirveye çıkmak. Ve Ünal Aysal ekibi bunu başarmıştır.

Şimdi de kararın doğru olduğunu söylememin sebebine gelecek olursak artık Galatasaray'da sistem kangren olmuştu. 1-2 yanlış hatayla yanlış düğüm atılmıştı parmağa. Süreklide aynı hata yapılarak artık kangren önlenemez bir hale gelmişti. Aslında Aysal geçmişe biraz dikkat etseydi bu hataları yapmayabilirdi.

Fatih Hoca'dan sonra ( hocanın gidişi haklı haksız tartışmalarına girmeyeceğim ) Adnan Polat'ın ipini çeken hataların aynısına düşüldü. Adnan Polat'ın gitmesine en çok vesile olan sebep yanlış teknik direktör kararlarıydı. Ne yazık ki Aysal'da bu hataya düştü. Bir vatan millet Sakarya gibi hücüm düşünen Galatasaray'a , bir ruh takımı olan Galatasaray'a Mancini gibi savunmayı seven teknik direktör getirildi. Mancini kötü bir teknik direktörmüydü ? Tabiki hayır iyiydi City'i , İnter'i çalıştıran hoca kötü olabilirmiydi ? Ancak Galatasaray'la kimyası çok farklıydı. Bu yüzden bir türlü uyuşamadı. Kimyası kaybolan bu takım zamanla ruhunuda terketmeye başladı. Türklerin yoğun olduğu takıma tekrar bi yabancını gelmesiylede ÜnalAysal için dönülmez akşamın ufkundayım şarkısı çalmaya başladı.

Sonuca gelecek olursakta Galatasaray'a bu süreç hayırlı uğurlu olsun. Artık Galatasaray için yeni bir dönemeçe giriliyor. İnşallah Galatasaray Ailesine bu kan değişikliği bomba etkisi yapar ve tekrar şahlanan Galatasaray'ı karşımızda görebiliriz. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.