Ya düzelt ya terk et

  • 28.10.2014 00:00

 Klasik bir söz vardır "Futbol basit bir oyundur ancak zor olan futbolu basit oynamaktır" bu sözü  Prandelli'nin yönetimini görünce teknik direktörlere de uyarlayabileceğimi düşünüyorum. Çünkü basit olanı yapsa olay hiç buralara gelmiyecekti ve dün taraftar Florya kapısına dayanmayacaktı. İstifaya çağırmayacaktı.

Prandelli'nin Amerika'yı yeniden keşfetmesine hiç gerek yok Amerika hemen önünde. Tarık sağ bekse eğer sağ bekte oynatacaksın, Hakan Balta (iyidir yada kötüdür) sol bekse stoperde oynatmayacaksın veya Sneijder forvet arkası oyuncusuyken sol kanat oluşturmayacaksın. İşte iş bu kadar basit ama ne yazık ki İtalyanlar herhalde fantazi yapmayı seviyorki hem Mancini hem Prandelli oyuncuları farklı farklı yerlerde deniyor. Mancini zamanındada Dany solbekte , Semih'i desağ bek oynatıyordu. Ne gerek var kardeşim demek istiyorum kendisine. Sen istediğin kadar değiştir adamlar 10 yılını senın için çöpe atacak değilki. Sen koysanda onları sol kanata , sağ beke , stopere ayakları hep kendı yerlerine gidecek. Bak Sneijder'e solda görüyormusun devamlı Burak'ın arkasında bekliyor, bak Hakan Balta'ya Tarık'la siyam ikizi gibi yapışık oynuyor.

Diğer bir noktaya gelecek olursak dizilişe değinmek istiyorum. Dün maçta yanımda oturan kişilere maçın devre arasında döndüm ve Galatasaray'ın taktik dizilişini söylemesini rica ettim. Biraz duraksadı kahkaha attı , sayamadı. Çünkü ortada taktik maktik yok. Kale var , önünde 4 defans var ondan sonrası ise "Saldım çayıraaaaaaa Mevlam kayıra". Güya orta sahaya 3 oyuncu koymuş kaç maçtır çıkarkende göremedik , dönerkende. İstersen 4 oyuncu koy oraya sen dizilişi yanlış çizersen oyuncuların kimyasına aykırı taktikler seçersen 4  oyuncu yaz kağıda sadece soyunma odasından çıkana kadar dikkate alınır ondan sonra sahaya cıkınca yine "Saldım çayıraaaa mevlam kayıra"

Aslında daha söyleyecek çok şey var ama uzatmaya hiç gerek yok.  Olan oldu bu nedenle önümüze bakmalıyız. Çözümler üretmeliyi. Prandelli'nin şifaen değil acilen ya istifa etmesi lazım yada kendine bi çeki düzen vermesi lazım. Bu işin böyle devam etmeyeceği açık. Resmen Galatasaray göz göre göre harcanıyor.  Oynamayanlar belli söylemeye gerek yok gözünün yaşına , kolundaki banda bakmadan keseceksin. Herkesi sahaya sistematik dizeceksin. Eğer bu sana zorsa valizini toplayıp gideceksin bu iş bu kadar. Girmiyorsada yönetim olarak bu kişiyi göndereceksin. Kimsenin Avrupa Fatihi olarak namsalmış Galatasaray'ı bu durumlara düşürme hakkı yoktur.

Yunus Furkan Akbal

Twitter : https://mobile.twitter.com/furkanakbal

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.