AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ ŞABAN HOCA İÇİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU YAPILDI...

AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ ŞABAN HOCA İÇİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU YAPILDI...
23.05.2021 - 12:38
1133

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında, “halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Ramazan Bayramı tatili için gittiği  memleketi Karasu ilçesinde Cuma namazı kıldıran Müftü Soytekinoğlu, Filistin meselesini gezi olaylarına bağlamış, Selanik göçmenleriyle ilgili ağır ithamlarda bulunmuştu.

Yaptığı skandal konuşmanın medyaya yansıması sonrası hiçbir açıklama yapmayan Soytekinoğlu için olay yeri olan Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına “ halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından” suç duyurusunda bulunuldu.

Akçakoca TV’de yer alan haberi kaynak gösteren Adana Balkan Türkleri Derneği, müftü hakkında, TCK’nın 219 maddesinde düzenlenen din hizmetlerini kötüye kullanma suçu ile yine aynı kanunun 216’ıncı maddesinde düzenlenen “halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz SAĞIROĞLU yaptığı açıklamada: “

KAMUOYUNA DUYURU.

Adana Balkan Türkleri Derneği olarak Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu Cuma namazında ‘Selanik Göçmenlerine Ataist  Yahudi gibi ithamlarda bulunarak halkı kin ve Düşmanlığa tahrik suçlarından Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda bulunduk.

Bu kişinin yaptığı suçlamalar ile ilgili gerekli takipleri yapacağız.

Yapılan Terbiyesizliği artık kınamıyoruz gereğinin yapılmasını bekliyoruz “ denildi.


Editör: N. Cingirt