Mendirek projesini veto ettirenlere ateş püskürdü

Bölgemizi teslim alan şiddetli yağmur ve fırtına özellikle Akçakoca Balıkçı Barınağında felakete neden oldu. Balıkçı kulübeleri zarar görürken dev dalgalar balıkçı ağlarını denize sürükledi. Akçakoca Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, mendirek projesini engelleyen yerel siyasetçilere ateş püskürdü

Mendirek projesini veto ettirenlere ateş püskürdü
21.11.2023 - 06:39
Kaynak: Haber Merkezi
121

Geçmiş yıllarda projesi onaylanan ve ödeneği ayrılan mendirek projesini iptal ettiren yerel siyasetçilere ataş püsküren Akçakoca Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, şımarık, ukala , bencil ve  kendini bilmez insanlar yüzünden malımızı kaybediyoruz günlerdir uyku uyumuyoruz” dedi.

Yaşanan fırtınanın yıllardır balıkçıların taleplerine ve önerilerine siyasilerin kulaklarını tıkamalarından kaynaklandığının altını çizen SU Ürünleri kooperatifi başkanı Mustafa Karakaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ZARARIMIZ BÜYÜK

 “Arkadaşlar, ilk önce tüm Balıkçı camiasına geçmiş olsun. Hayatımızın en büyük afetini yaşıyoruz Akçakoca barınağı olarak bu afeti başarılı bir şekilde atlattığımızı düşünüyorum bir adet bile tekne batırmadık. Ancak karadaki teknelerimiz, ağlarımız diğer malzemelerimiz barınağımızın hatalı yapılışından dolayı büyük zarar gördü. Tüm ağlarımız karadan denize gitti. Buda bizlere haddini aşan zarar verdi .Buna da şükür diyelim .İlk önce can sağğı ama şunu söylemeden geçemeyeceğim.

O ŞIMARIK O UKALA O BENCİL O KENDİNİ BİLMEZ İNSANLAR

Bundan yaklaşık on sene önce bir ana mendirek projemiz vardı ve onaylanıp parası da hesaba yatmıştı. Bu projeyi iptal etmek için birileri yırtınıp durdu  ve başardı da.  Biz balıkçılar bizim projemize engel olan o şımarık o ukala o bencil o kendini bilmez insanlar yüzünden malımızı kaybediyoruz, günlerdir uyku uyumuyoruz sabaha kadar limanda nöbet tutuyoruz. Lanet olsun sizlere .Allah’ınızdan bulun. Bizim yaşadıklarımızı inşallah yaşamadan Allah canınızı almasın” diyerek ifade etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar