3. mendirek projesi bir samimiyet testidir.

Önümüzdeki mahalli seçimler Akçakoca için köprüden önce son çıkıştır...

3. mendirek projesi bir samimiyet testidir.
28.11.2023 - 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
134

Önce biraz hafızamızı tazeleyelim.

3. mendirek projesine kimler karşı çıktı.

Bir numaraya tabii ki Fikret Albayrak gelir.

Kıyılarımız ne olacak diye Akçakoca Kent konseyinde birkaç oturumluk panel düzenledi ve hiçbir destek açıklaması olmadı.

Ama aynı hassasiyeti Ayazlı’da büyük bir liman olması hedefi ile başlayan balıkçı barınağı projesinde göstermedi. Büyük firmaların menfaati söz konusu olunca kıyılarımız hiç umurunda değildi, ağzını açıp iki kelam bile etmedi.

İki numaraya ise tabii ki Cüneyt Yemenici gelir. Ankara’da projenin iptali için az gayret sarf etmedi ve başardı. İki numaraya düşmesinin sebebi hiç olmazsa balıkçı kulübelerinin önündeki sundurmaları yapması sebebiyledir.

Üç numaraya tabii ki Mehmet Nazım Pazvant gelir, belki de birinci sıraya almak gerekir ama yaptıklarını ve yapacaklarını perde arkasından yaptığı için 3. Mendireğin iptalindeki katkıları pek kamuoyunda bilinmez.

Mehmet Nazım Pazvant’ın bu mevzu ile ne alakası var sorusunu sorduğunu duyar gibi eliyorum.

Efendim Mehmet Nazım Pazvant için Akçakoca’daki boru fabrikalarının menfaatleri birinci sıradadır, daha sonra diğer mevzular gelir.

Eğer 3. Mendirek yapılmış olsaydı balıkçı barınağı diye başlayarak devasa bir liman projesi devreye giremezdi. Akçakoca Ticaret Odasında bu 3. Mendireği engellemek için yapılanlar da hala açığa çıkardı.

Bu üçlü düşüncelerinde o kadar samimiler ki; facebook hesaplarında balıkçılara bir geçmiş olsun mesajını bile çok görmüşlerdir.

Okan Yanmaz’un bu işin ne tarafında olduğunu anlayabilmek ise biraz zor, çünkü rant olmayan yerde olan bitenler Okan Yanmaz’ın ilgisini pek çekmez, eğer ilgisini çekerse bilin ki bizim bilmediğimiz, anlayamadığımız bir rant muhakkak vardır.

3. mendirek ile açıklama yapan ve destek veren tek siyasi ise Tuğrul Abanoz ancak o da bilgi kirliliğinden fazlasıyla etkilenmiş.

.

İkinci çözüm olarak Ayazlı’da yapılacak balıkçı barınağı diye başlayan ve limana çevrilecek olan projeyi göstermiş ki, bu eşyanın tabiatına aykırı bir husustur, balıkçılarla sanayicilerin ortak menfaati olan bir proje mümkün olamaz.

Ayazlı’daki proje balıkçılar için değildir, boru fabrikaları içindir. Tuğrul Abanoz Fikret Albayrak’ın "Bu proje kıyılarımıza ne kadar zarar verecek?" diye niçin bağırmadığını sanıyor ki?

3. mendirek projesi önümüzdeki seçimler için adayların samimiyet testi olacaktır.

Bilin ki; 3.mendirek projesinin bir kenarından tutmayanlar, halkın değil zenginlerin belediye başkanı olacaktır.

**

Hamiş: Önümüzdeki mahalli seçimler Akçakoca için köprüden önce son çıkıştır. Bu sebeple günlük siyasi yazı yazamama kararımı seçimler bitesiye kadar askıya aldım.

Ergun Aşçı

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar