Balıkçılar tedbir alınmasını istedi

Kuvvetli rüzgar nedeniyle yükselen dalgalar, Akçakoca balıkçı barınağındaki rıhtımın duvarında yarıklar oluşturdu. Tehlikeye dikkat çeken kooperatif başkanı Mustafa Karakaş, bir an önce tedbir alınmasını istedi.

Balıkçılar tedbir alınmasını istedi
11.12.2023 - 09:29
Kaynak: Haber Merkezi
237

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, kuvvetli rüzgar nedeniyle yükselen dalgalar, balıkçı barınağındaki rıhtımın duvarında yarıklar oluşturdu. Balıkçılar, tedbir alınmazsa daha büyük yıkımların yaşanabileceğini belirtti.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, gazetecilere, balıkçı barınağıyla ilgili bir an önce tedbir alınması gerektiğini söyledi.

ANA VE TALİ MENDİREK ZARAR GÖRDÜ

Ana ve tali mendirek ile mevcut iç rıhtımların zarar görmesinin, limandaki balıkçı tekneleri ve malzemelerinin güvende olmadığını ortaya çıkardığını dile getiren Karakaş, şunları kaydetti:

 

TEDBİR ALINMAZSA YIKIM YAKINDIR…

"Önümüzde uzun kış süreci var, ciddi fırtınalar bekliyoruz. Fırtınamsı rüzgarda bu kadar zarar gören limanda tam fırtınada neler olabileceğini düşünemiyoruz. Bir an önce tedbir alınmazsa çok büyük yıkımlar olacağını öngörüyoruz. Bu kapsamda ana ve tali mendirek ile rıhtımların tamir edilmesini, yıkılacak olan yerlerin de önüne beton dökülerek demirlerle bağlanmasını istiyoruz."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar