Eski hastanenin yerine millet bahçesi yapılacak

Akçakoca’nın merkezinde bulunan ve 100 yataklı yeni devle hastanesinin yapılmasıyla kullanılmayacak hale gelen Akçakoca Devlet Hastanesi’nin yerine millet bahçesi yapılacak.

19.03.2024 - 10:18
Güncelleme 19.03.2024 - 10:30
Kaynak: Haber Merkezi
897

Akçakoca Belediye Başkanı ve MHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz, Akçakocalıların ve tatil için ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin rahat vakit geçirip nefes alacağı bir millet bahçesi yapmak istediklerini söyledi.

 Yanmaz, yeni 100 yataklı hastanenin yapılmasıyla kullanılmaz hale gelen mevcut hastane arazisine millet bahçesi yapılacağının müjdesini vererek “Göreve yeni geldiğimiz dönemde Düzce Valiliği, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve tarafımızca yapılan protokol gereği yeni hastanemizin yerini teslim ederken, eski hastanemizi de millet bahçesi olarak Akçakoca Belediyesi’ne tahsis edilmesi hususunda protokol imzaladık. Yeni hastanemizin inşaatı biter bitmez Millet Bahçesi de belediyemize tahsis edilecektir. Akçakoca’nın sosyal ve yeşil alanlarını artırmayı planladığımız, hiçbir ticari amaç taşımayan Millet Bahçesi projemiz kapsamında sosyal hizmetler, sağlık hizmetleri, peyzaj ve çocuk oyun alanları, gezinti, koşu ve bisiklet yolu ve çeşitli açık hava etkinliklerinin yapılacağı tesisimiz, yeni hastanenin yapımı bittiğinde halkımızın hizmetine kazandırılacaktır” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar