Düzce'de, İsrail zulmünü kınamak için yüzlerce araçlık konvoy

Düzce'de, İsrail zulmünü kınamak için yüzlerce araçlık konvoy
11.05.2021 - 19:08
8863

Düzce’de Memur-Sen ve bazı sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinlilere saldırılarına araç konvoyu düzenleyerek protesto etti.

  Bahçeşehir Bağlantı yolunda toplanan sendika temsilcileri ve STK’lar, yüzlerce araçlar konvoy düzenledi. Filistin bayrakları ve Türk bayrakları ile yapılan konvoyda tekbirler ve sloganlar atıldı. Bahçeşehir Bölgesi’nden şehir merkezine kadar devam eden konvoya evlerinde bulunan vatandaşlar balkonlarından destek verdi.

Memur-Sen Düzce İl Başkanı Ömer Faruk Çelebi, konvoy sonrasında yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi. Çelebi, açıklamasına Filistinli şair Mahmut Derviş'in “Kudüs’te” şiiriyle başladı. Unutmak felakettir.

Biz bugün burada hatırlatma yapmak için o teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık" dedi.

  “Kudüs İslam şehridir”

  Tüm Dünya’ya seslenerek Kudüs’ün bir İslam şehri olduğunu belirten Düzce Memur-Sen Başkanı Ömer Faruk Çelebi, “ Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı onunla işbirliği yapanlara karşılık verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır.

Tarih İsrail’i devlet olarak bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve nettir. Şimdi sıra Müslümanlarda ve Dünya’nın tüm iyi insanlarında. İsrail’i kanı ile kini ile ve kiri ile zulmü ve terörü ile zihinlerimizde reddetmenin İşgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden def etmenin vaktidir. Filistinli çocuğun gözden düşen bir damla bugün insanlık için nuh tufanı hükmündedir.

Hepimiz kurtaracak nuhun gemisi İsrail’e karşı dirayet Filistin’de Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da adalet için mücadele etmektir. Herkes duysun ve bilsin ki Mescid-i Aksa, barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir. Herkes duysun ve bilsin ki Kudüs bir İslam şehridir” ifadelerinde bulundu.

  Filistin ve Türk bayraklarıyla alanda olan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bayraklarla süsledikleri araçlarına binerek emniyet birimleri koordinesinde konvoy yaptı. Bahçeşehir Bağlantı yolundan Cedidiye Meydanına kadar korna çalarak devam eden konvoyu, Düzceliler evlerinin balkonundan destekledi.


Editör: N. Cingirt