KONKORDATO TALEBİ KABUL EDİLDİ

Türkiye'nin en köklü şehirlerarası otobüs firmalarından Pamukkale Turizm Uzun yıllardır yolcu taşımacılığı yapan Pamukkale Turizm’in yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile 2018 yılında konkordato talebi kabul edildi.

KONKORDATO TALEBİ KABUL EDİLDİ
29.03.2021 - 23:09
8956

Mahkeme konkordato sürecini onaylarken, firma borçlarını 1 yıl ödemesiz 48 ayda tamamlayacak. Böylece 1962 yılında kurulan dev firma yoluna devam edecek. Zonguldak’ta Pamukkale firmasının temsilciliğini İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Vahdet Velioğlu yürütüyor.

2018 yılında yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile Pamukkale Turizm konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato talebi sonrasında firmaya mahkeme tarafından 3 kişiden oluşan konkordato komiser heyeti atanmıştı.

BORÇLAR 1 YIL ÖDEMESİZ 48 AYDA ÖDENECEK

Geçtiğimiz ay gerçekleşen alacaklılar toplantısında alacaklı olan tedarikçi ve finans kuruluşlarının %92'sinin olumlu oy ile desteğini alan şirketin konkordato projesi, İzmir 1.Asliye Ticaret Mahkemesi'nde bugün görülen davada tasdik edildi. Buna göre tüm borçlar ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda ödenecek.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE YÜZDE 65 DOLAYLARINDA YOLCU KAYBETTİK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bababalım, "Tüm grup şirketlerimizin konkordato projesi bugünkü mahkeme kararı ile birlikte onaylandı. Yaşadığımız mali sıkıntıları aşmak üzere tüm borçlarımızı 1 yıl ödemesiz, 48 ay vadeli olarak ödeme talebimiz böylece tasdik edilmiş oldu. 2,5 yıldır zorlu ve stresli bir süreçten geçtik. Pandemi nedeni ile de sektörümüzün yüzde 65 dolaylarında yolcu kaybettiği, seyahat kısıtlamaları sürecinde kontak kapatmak zorunda kaldığı çok zorlu bir dönem yaşadık. Tüm bu süreçleri yolcularımız, çalışanlarımız ve alacaklılarımız konumundaki tedarikçilerimiz ile hep birlikte omuz omuza geçtik" ifadelerini kullandı. Karardan memnun olduklarını dile getiren Bababalım, "Şirketimizin yaşadığı konkordato süreci tüm tarafların olumlu destek vermesi nedeni ile Türkiye'de emsal olma niteliği taşıyor." dedi. Böylece süreç içerisinde Pamukkale Turizm'in tüm grup şirketleri için 'yola devam' denildi.


Editör: N. Cingirt