D-655 BUGÜN TRAFİĞE AÇILACAK

4.04.2021 - 02:29
1097

Düzce-Zonguldak karayolundaki heyelan sonrasında yapılan alternatif yol çalışmalarını inceleyen Düzce Valisi Cevdet Atay, “Servis yolu pazar günü akşamüzeri vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır” dedi.

  Düzce'yi Karadeniz'e bağlayan önemli geçiş güzergahlarından olan Düzce-Zonguldak karayolunda meydana gelen heyelanın ardından yol çift şeritli trafiğe kapatılmıştı.

Ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmeyen güzergahta, binek araçlar ise köy yollarına yönlendiriliyor. Bölgede karayolları ekipleri tarafından yapılan alternatif yol çalışmaları da devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ile birlikte bölgede inceleme yaptı.

AKŞAM SAATLERİNDE YOL ARAÇ TRAFİĞİNE AÇILACAK

4 Nisan Pazar günü akşam saatlerinde alternatif olarak kullanılacak olan yolun tamamlanacağını belirten Vali Atay, "Servis yolunda asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Pazar günü akşamüzeri vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır. Buradan yolculuk yapacak olan vatandaşlarımıza şimdiden söylüyorum, yolun belirli kısmındaki hızlarını burada elbette yapamayacaklar. Karayolları ekipleri gerekli işaretlemeleri Jandarma ve Emniyet ile görüşerek onlarında yön göstermeleriyle işaretlemelerini oluşturacaklar. Bir servis yoluna göre yine de üst derece standart bir yol olmuş olacak. Amacımız burada bizim bir an önce bu yolu açıp araçların geçişini sağlamak. Jandarma buraya belirli bir süre için personel görevlendirecek. Karayolları ekipleri de burada sürekli eleman bulunduracak. " şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt