BALIK SEZONUNUN SONU GELDİ FİYATLAR ARTTI

1 Eylül'de av yasağının sona ermesinin ardından tezgâhta yerini alan balıklar esnafın yüzünü güldür. Sezonun sonun gelinmesinin ardından balık fiyatları arttı. Balık yasağı 15 Nisan da başlayacak.

8.04.2021 - 23:11
1293

 Balıkçı esnafı Yunus Yılmaz, sezondan memnun olduklarını belirterek, “Balık sezonunun sonuna geldik artık. Son zamanlarda canlı hamsi çıkmaya başladı. Hamsininde sonu olduğu için fiyatlar biraz pahalı. Balık çıkmadığı için biraz fiyatlar bu hafta yüksek. Geçen hafta fiyatlarımız hamside 25 liraydı. Bu hafta canlı hamsi geldi onunda fiyatı 35 liradan satıyoruz. Artık sonu olduğu için fiyatlar her gün değişiyor. Bu saatten sonra fiyatlar aynı olur. Hamsi zaten kaybolur gider. Bundan sonra zaten tezgahlarımızda kültür balıklarımız olur. Yine çeşitlerimiz çok olur. Bu sezondan memnunduk. Allah bereket versin. Balıklarımız boldu. Palamut boldu bu sene diğer balıklarımız da bol çıktı. Hamsi geçte olsa bu sene çıktı. Çeşitlerimiz vardı Allah bereket versin. Bugün mezgit 25 lira, hamsi 35 lira, uskumru 25 lira, Akçakoca kefal 25 lira, yerli somon 25 lira ve çupranın tanesi 20 lira.” İfadelerine yer verdi.

Bu sezonun bereketli geçtiğini belirten Ramazan Haman “Bu sezon gayet bereketli bir sezon oldu. Eylül ayından bu yana güzel bir sezon geçirdik. Eylül ayının başından itibaren palamut başladı. Karadeniz tarafından çıktı bol miktarda. Ardından hamsi ile sezonumuz devam etti. Daha sonra ise İstavrit, Mezgit, Çinekop, gibi balıklarla sezon sonuna kadar geldik. Artık sezonun sonu hamsi tarzı balıklarımız azaldı. Şuan da tezgahlarımızda, çupra mezgit ve kültür balıklarımız bulunuyor” dedi.


Editör: N. Cingirt