Gökyüzünde görülen esrarengiz ışık gündem oldu

Gökyüzünde görülen esrarengiz ışık gündem oldu
7.05.2021 - 07:24
1039

Düzce ve Akçakoca ilçesinde  gökyüzünde görülen esrarengiz sıralı ışıklar vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Gökyüzündeki sıralı cisimlerin, Starlink uyduları olduğu şeklinde yorumlar yapıldı.

Dün gece Düzce ve Akçakoca ilçesinde  gökyüzünde görülen sıra halindeki ışıkların sebebi merak konusu oldu. Sosyal medyada gökyüzündeki sıra halindeki cisimler gündem oldu. Birçok kullanıcı gökyüzündeki ışıkların sebebini araştırdı. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Gökyüzündeki sıralı cisimlerin, Starlink uyduları olduğu şeklinde yorumlar yapıldı. Bu arada Çin'in uzaya gönderdiği Long March-5B roketinin birkaç güne Dünya'ya düşeceği açıklanmıştı. Gökyüzündeki cisimler düşmesi beklenen roketi de akıllara getirdi.

STARLİNK UYDULARI NEDİR?

Starlink Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızıdır. Takımyıldızı, yer istasyonları ile birlikte çalışacak ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşacak. SpaceX firması ayrıca bazı uydularını keşifler ve bilim amaçlı kullanılmaktadır.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar