TEPKİLER BÜYÜYOR

Düzce Belediye Başkanı Fark Özlü'nün, Olimpiyat Kavşağı adını değiştirerek Sancaklı Kavşağı yapmasına yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor.

TEPKİLER BÜYÜYOR
2.11.2021 - 05:34
Haber Merkezi
2387

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün talimatıyla yaklaşık 50 yıldır kullanılan Olimpiyat Kavşağı'nın adının Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine yönelik tepkiler artarak devam ediyor.

AK Parti Belediye Meclis üyesi ve başkan vekili Mesut Sancaklı ile ailesine jest yapmak için yapılan değişikliğe Düzceliler tepki gösterdi.

Özellikle sosyal medya mecralarında Başkan Faruk Özlü'ye yönelik sert ifadelerle tepkiler veriliyor.

Medya organlarının haber sitelerine yapılan yorumlarda, Özlü'nün bu kararı ağır şekilde eleştiriliyor.

TEPKİLER 

Bu arada, İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Ender Çakar, "Düzce'nin mekansalhafızası ile oynamaya devam ediliyor. Sistematik şekilde yapılan bu değişiklikler artık sınırları zorluyor" şeklinde tepki gösterdi.

İYİ Parti yöneticisi Kadir Erdoğan da, "Bel. Bşk ÖZLÜ Düzceli değil ya da Düzce‘nin değerlerini hiçe sayıyor . Yaşamış değerlerimizin isimlerinin yada değerlerimize malolmuş yerleri de yoketmekte . Kibir, nefret ve kompleks , kişileri benliklerinden uzaklaştırmıştır.  Tabi bu arada , Meclis bşk . Vekili Mesut SANCAKLI 'nın da bu konudan haberdar ve aile soyadlarının kullanılmasına müsade vermiş ise bu da düşündürücü ve üzüntü vericidir. Bld . Bşk ÖZLÜ ilimizin ülkemize ve Dünyaya kendini kabul ettiren kişileri ve yerlerin isimlerini , fiziksel yapılarını bir bir yok etmektedir . Gelecek nesillere bırakacağımız mirasların yok olması Düzcemizin geleceğine ihanettir." ifadelerini kullandı.

Bazı belediye meclis üyeleri de, Olimpiyat kavşağı isminin değiştirilmesinin yanlış olduğunu, Başkan Özlü'nün bu karardan vazgeçmesi gerektiğini ifade ettiler.  

 


Editör: N. Cingirt