Faruk Özlü'ye Siyah Örtülü Protesto

Olimpiyat Kavşağı'ndaki isim değişikliğini içine sindiremeyen bir grup vatandaş, protesto eylemi gerçekleştirdiler. Sancaklı kavşağı yazan büstün üzerine Olimpiyat Kavşağı yazan siyah bir örtü serdiler. Ayrıca vatandaşlar, yarın akşam yapılacak meclis toplantısında kararın geri alınmasını beklediklerini dile getirdiler.

Faruk Özlü'ye Siyah Örtülü Protesto
4.11.2021 - 09:18
Haber Merkezi
3187

Olimpiyat kavşağının isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak yıllardır Olimpiyat Kavşağı çevresinde yaşayan bir grup vatandaş belediyeyi protesto eden bir eylem gerçekleştirdiler. Sancaklı yazan büstün önünde toplanan vatandaşlar büstün üzerine Olimpiyat Kavşağı yazan siyah bir örtü çekerek tepkilerini gösterdiler.

Belediyenin kararını protesto eden vatandaşlar adına konuşan Engin Akar, Olimpiyat Kavşağı ismi yeniden konuluncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

Akar, "Belediye 50 yıllık bir yere böyle bir şey yapamaz. Bizim yaptığımız suçsa bunun böyle durması da suç. Meclisten geçer öyle koyarlar. Biz de meclisten geçirmemek için hakkımız kullanıyoruz. Dünya şampiyonu olmuş bir kişinin 50 yıllık bölgesine gelip de iki tane çiçek diktim diye bir şey olmaz. O ailenin yaptığı, belediyenin yaptığı ayıptır. Biz bu kaldırılıncaya, bu isim yeniden konuluncaya kadar eylemlerimize devam edeceğiz. Öyle illegal değil ama tepkimizi dile getireceğiz. Meclis yarın akşam toplanacak, inşallah yerinde bir karar alıp kaldırırlar." şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt