OLİMPİYAT KAVŞAĞI TARTIŞMASINDA YENİ GELİŞME

Olimpiyat kavşağının adının değiştirilmesi tartışması sürüyor.

OLİMPİYAT KAVŞAĞI TARTIŞMASINDA YENİ GELİŞME
10.11.2021 - 05:56
Kaynak: Haber Merkezi
4034

Düzce kamuoyunda günlerdir devam eden Olimpiyat kavşağı isminin değiştirilmesiyle ilgili yeni bir gelişme meydana geldi.

Düzceli bir grup iş insanı ve çevre sakini, İbrahim Sancaklı ile görüştü. Görüşmede, toplumun hassasiyetleri ve beklentileri gündeme getirilerek, sözkonusu kavşağa eskisi gibi Olimpiyat Kavşağı adı verilmesi, yanına da "Bu kavşağın düzenlemesi Sancaklı Ailesi tarafından yaptırılmıştır" tabelası yerleştirilmesi istendi.

İbrahim Sancaklı, bu talebe olumlu yaklaşarak, "Ben bu talebinizi yetkili mercilere ileteceğim. Zaten, biz Olimpiyat Kavşağı'na Sancaklı ismi yazılmasını istemedik. Öneri Belediye tarafından bize geldi ve kavşağa Sancaklı Kavşağı yazılması istendi. Biz bu kararı kendimiz vermedik. Ayrıca, kavşaklara isim veilmesi için belediye meclisi kararı gerektiğini bilmiyorduk" dedi.

Edinilen bilgilere göre, İbrahim Sancaklı Belediye Başkanı Faruk Özlü ile görüşerek, Olimpiyat Kavşağı isminin aynı kalması, kavşağın bir noktasına da "Bu Kavşak Sancaklı Mobilya tarafından düzenlenmiştir" tabelası konulmasını talep edecek.


Editör: N. Cingirt