Düzce’deki okullara 125 temizlik İşçisi Alınacak

vDüzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplum Yararına Programı kapsamında 3 ay süreyle, okullarda asgari ücretle çalıştırılacak 125 kişi alınacağını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada başvuruların 30 Ocak 2022 tarihine kadar ALO 170 iletişim hattı ve İŞKUR internet sayfası üzerinden yapılabileceği bildirildi.

17.01.2022 - 08:31
Haber Merkezi
6048

Düzce’deki okulların bakım, onarım ve temizliği için Toplum Yararına Programı çerçevesinde çalışanlara 125 kişi daha ilave edilecek. Program 3 aylık süreyi kapsayacak. Başvurular 24 Ocak 2022’de başlayıp 30 Ocak 2022’de sona erecek.  Projede çalışmak isteyen kişiler müracaatlarını ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefonla veya İŞKUR internet sayfası üzerinden online olarak yapılabilecek. COVİD-19 pandemi tedbirleri nedeniyle Kurumdan başvuru alınmayacak. Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak. Çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacak.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

Düzce İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada başvuru şartları ile ilgili şu bilgiler verildi: “İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.), İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak, İl sınırları içinde ikamet etmek, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç),  şartlarını taşımaları gerekmektedir.”

 

BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYECEK OLANLAR

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacak.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacak. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacak. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecek.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde BAĞ-KUR’lu olanlar, daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamayacak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa dahil edilmeyecek.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek. 


Editör: N. Cingirt