E-ticarette En çok Satılan Ürünler Listesi

E-ticarette En çok Satılan Ürünler Listesi
16.03.2022 - 14:12
Haber Merkezi
6843

E-ticaret sektöründe markalar tarafından satılan ürünler oldukça önemlidir. Çünkü bir markanın sattığı ürünlere olan talep ne kadar fazla ise işletmelerin satış yapma ihtimalleri de o kadar artış göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret sektöründe yer alan her işletme ürün satışlarını arttırmak için E-ticarette En çok Satılan Ürünleri araştırmakta ve bu ürün gruplarını satmayı planlamaktadır.

E-ticaret firmaları için hazırladığımız E-ticarette En çok Satılan Ürünler Listesi adlı bu yazımızda sizlere en karlı olan ve hızlı satılan ürünler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu yazıda yer alan ürün gruplarını e-ticaret sitenize ekleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Kadın ve Erkek Giyim Ürünleri

Moda her geçen gün değişiyor. Bu yıl trend olan birçok renk ve kıyafet bir sonraki yıllarda trendliğini kaybediyor. Bu nedenle insanlar her sene ve sezona uygun ürünler satın almak istiyor.

Bu tür etkenlerden dolayı e-ticarette en çok satılan ürünler arasında kadın ve erkek giyim ürünleri yer alıyor. Çünkü hem kadınlar hem de erkekler e-ticaret siteleri üzerinden ihtiyacı olan giyim ürünlerini uygun fiyatlar ile satın alabiliyor. Bununla beraber kişiler e-ticaret sitelerinde birden fazla ürün grubunu inceleme fırsatı yakalıyor ve daha fazla ürün çeşitliliğine ulaşıyor. Bu nedenle kadın ve erkek giyim ürünleri satın almak isteyen birçok kişi e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor.

Bebek Bezi

Market fiyatları göz önünde bulundurulduğunda bebek bezi gibi ürünlerin marketlerde oldukça yüksek fiyatlar ile satıldığı görülüyor. Bununla beraber bu ürün grubuna olan ilgiden dolayı ebeveynler istedikleri bebek bezlerinin büyük bölümünü marketlerde bulamıyor.

Genellikle uygun fiyatlar ile bebek bezi satın almak isteyen anne ve babalar e-ticaret sitelerindeki indirimlerden yararlanıyor ve böylece hem uygun fiyatlarla çocuklarının alışverişlerini yapıyor hem de daha fazla ürün çeşitliliğine ulaşabiliyor. Ebeveynlerin bebek bezi alışverişi yaparken e-ticaret sitelerini tercih etmesi de E-ticarette En çok Satılan Ürünler arasında bebek bezlerinin yer almasını da sağlıyor.

Spor Ürünleri

Sporu bir yaşam biçimi haline getiren herkesin spor ürünleri ve takviye ürünlerine ihtiyacı vardır. Ülkemizde spor bilinci yavaş yavaş geliştiği için bu sektörde faaliyet gösteren mağaza sayısı oldukça azdır.

Bu nedenle spor ürünleri alışverişi yapmak isteyen kişiler genellikle alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden tamamlamaktadır. Çünkü her ne kadar mağaza sayısı az olsa da e-ticaret ile spor ürünleri satan birçok markanın bulunduğu söylemek mümkündür. Spor ürünleri satan markaların fazla olması da bu ürün gruplarında alışveriş yapmak isteyen kişilerin e-ticaret siteleri üzerinden istediği ürünlere ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bu da e-ticarette en çok satılan ürünler arasında spor ve takviye ürünlerinin de yer almasını sağlamaktadır.

Kişisel Bakım Ürünleri

E-ticarette en çok satılan ürünler arasında bulunan bir diğer ürün grubu da kişisel bakım ürünleridir. İş hayatlarında ve günlük yaşamda kişisel bakımına önem veren kişiler daha çok kişisel ürün alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden yapmaktadır. Çünkü;

 • Parfüm
 • Maske
 • Deodorant
 • Saç Bakım Ürünleri
 • Vücut Bakım Ürünleri
 • Güneş Kremi

Gibi kişisel bakım ürünleri e-ticaret sitelerinde daha uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu nedenle birçok kişi indirimli bir şekilde alışveriş yapmak için daha çok e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmaya yönelmektedir.

Telefon ve Telefon Aksesuarları

Değişen teknolojiyi takip eden ya da kendisine yeni bir telefon satın almak isteyen kişiler daha çok e-ticaret firmalarından alışveriş yapar. Çünkü telefon satan mağazaların büyük bölümünde ürün çeşitliliği oldukça azdır ve bununla beraber personellerin büyük bölümü de ürünler hakkında pek bilgi sahibi değildir. Bu nedenle telefon satın almak isteyen kişiler yanlış bir şey yapmamak için e-ticaret firmalarını tercih eder.

E-ticaret sitelerinde yer alan ürün çeşitliliği ile beraber ürün karşılaştırma sistemi sayesinde telefon satın almak isteyenler istedikleri ürünleri karşılaştırarak kendilerine fayda sağlayacak cihazlara ulaşabilir. Bunun yanı sıra telefon alışverişi yapan kişiler;

 • Telefon tutucu
 • Kulaklık
 • Telefon kılıfı
 • Power Bank
 • Şarj Aleti

Gibi telefon aksesuarlarını da alışveriş yaptıkları e-ticaret sitesi üzerinden satın almayı tercih eder. Böylece kişiler ihtiyaçlarına en uygun ürünlere ulaşabilirken e-ticaret firmaları da satış arttırma fırsatı yakalar.

Petshop Ürünleri

Evlerinde evcil bir hayvan besleyen kişilerin genellikle yapması gereken alışverişler bulunur.

 • Kedi maması
 • Köpek maması
 • Kedi kumu
 • Taşıma çantası
 • Kedi ve Köpek Yatağı

Gibi ürünler bu kişilerin satın almayı tercih ettiği ürünler arasında bulunur. Genellikle evcil hayvan sahibi olanlar ise alışverişlerini daha çok e-ticaret siteleri üzerinden yapar. Çünkü e-ticaret sitelerinde hem ürün çeşitliliği daha fazladır hem de petshop ürünleri uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Bu durum e-ticarette en çok satılan ürünler arasında petshop ürünlerinin de yer almasına yardımcı olmaktadır.

Ticimax ile İnternetten Ürün Satın

E-ticarette en çok satılan ürünleri sizler de bir e-ticaret sitesi kurarak satmaya başlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Sitenizi kurarken Ticimax e-ticaret alt yapısını tercih ederek e-ticaret süreçlerinizi kolayca yönetebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 


Editör: N. Cingirt