Fiyatlardan pazarcıda halkta memnun

Aziziye Mahallesi'nde kurulan Perşembe pazarında halkta, esnafta fiyatlardan oldukça memnun görünürken, özellikle bu mevsinde turşuluk satışlarının arttığı gözlendi.

22.09.2022 - 14:31
Haber Merkezi
14144

Aziziye Mahallesi'nde kurulan Perşembe pazarında her hafta olduğu gibi hareketlilik gözlendi. Tüm zamlara rağmen yiyecek ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar pazaryerilerine akın etti.

Hem esnaflar hem vatandaşlar fiyatlardan memnun

Kış aylarının gelmesine rağmen yazdan kalan meyve ve sebzelerin fiyatlarında henüz artış yaşanmadı. Esnaf ve vatandaşlar fiyatlardan memnun oldukların söyleyerek "Domates 6,5, salatalık 10 lira. Bundan aşağısı bizi de kurtarmaz. Fiyatlardan memnunuz. Tabi zaman zaman fiyatlar isteninin üzerine çıkıyor. Ancak vatandaş yemek zorunda. Kimse aç kalmaz" dediler.

Vatandaşlar ise "Kış aylarına gelmesine rağmen özellikle domates gibi yazlık ürünlere zam gelmemiş. Hatta yaz aylarından daha ucuz. Bu sebeple fiyatlardan memnunun dediler.

 

Turşuluk malzeme satışı arttı

Diğer yandan vatandaşlar kış hazırlıkları için turşuluk malzemelere yöneldi. Pazarcı esnafı  "Bu mevsimde en çok saçlalık domates, biber bununla birlikte turşuluk lahana, patlıcan gibi ürünler çok satılıyor. Vatandaşlar kış hazırlıklarına başladı" diler.


Editör: N. Cingirt