Hayvan evi izniyle villa yapmışlar

Bakanlar Kurulu'nun 2013 yılında aldığı kararla "Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" ilan edilen Kardüz Yaylası’nda , hayvancılık yapmak için başvuru yapan bazı vatandaşların, hayvan evi yerine yaptıkları konutların bazılarına yıkım kararı çıktı.

Hayvan evi izniyle villa yapmışlar
22.11.2023 - 06:39
Kaynak: Haber Merkezi
146

2013 yılında Bakanlığının kararı ile "Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" ilan edilen Kardüz Yaylası’nı yöneticiler turizm açısından değerlendiremeyince, vatandaşlar değerlendirerek işgal etti. Yaylada hayvan besiciliği yapmak için hayvan evi kurma izni alan vatandaşlar, 75 metrekare olması gereken hayvan evi yapmak yerine, kalıcı ikamet yapınca, İl Özel İdaresi’nin radarına girdi.

İMAR BARIŞINDAN FAYDALANMIŞLAR

Yaklaşık 193 konut yapılan Kardüz yaylasında, yayla işgalcilerinin büyük çoğunluğu ise 2017 yılında uygulanan imar barışından faydalandı.

KOÇ: 43 BİNA İÇİN YIKIM KARARI ALDIK

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç, Kardüz Yaylasında kaçak yapılan binaların incelendiğini, 43 binaya yıkım kararı verildiğini belirtti. Koç, 2017 yılından önce yapılan ve imar barışından faydalanan 150 bina olduğunu belirterek, “Bu binaları da sık sık takip ediyoruz. İmar Barışından faydalandıkları durum dışında bir değişiklik yaparlarsa onları için de yıkım kararı çıkartacağız” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar