8 köyü bağlayan yol, perişan!

Efteni Gölü’nde yürütülen set çalışması nedeniyle Kutlu Köyü’nden Efteni’ye hafriyat malzemesi taşıyan ağır tonajlı kamyonlar, yaklaşık 3 ay önce yapılan yeni asfalt yolu kullanılamaz hale getirdi. Köy halkı 30 yıl bekledikleri asfaltın 2 ayda kullanılamaz hale gelmesinden dert yandı.

8 köyü bağlayan yol, perişan!
11.12.2023 - 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
220

Düzce'de meydana gelebilecek taşkınlarda can ve mal güvenliğini korumak için başlatılan Efteni Gölü Islahı Projesi nedeniyle Kutlu Köyü’nden aldıkları hafriyat malzemelerini Efteni Gölü’ne taşıyan ağır tonajlı kamyonlar, 30 yıl sonra yapılan asfalt yola zarar verdi.

3 AY ÖNCE BİTEN ASFALT YOLA ZARAR VERDİLER

Kutlu Köyü’nden alınan malzemeyi Çınarlı ve Gölormanı Köyünden geçerek Efteni’ye ulaştıran kamyonlar yaklaşık 8 köyü birbirine bağlayan ve yapımı 3 ay önce sona eren asfaltta hasara neden oldu. Birçok vatandaşın kullandığı güzergahta oluşan büyük çatlaklar ve çamur köylülerin tepkisine neden oldu. Yol üzerinde dükkanı olan işletmeciler, yolu sürekli kullanan vatandaşlar ve köy halkı 30 yıl bekledikleri asfaltın 2 ayda kullanılamaz hale gelmesine tepki gösterdiler.

ÇAMURDAN BIKTILAR

Projenin uzun süreceğini söyleyen vatandaşlar aylardır çektikleri çamur, toz ve asfalt hasarının onarılması için yetkililere seslendi. Ciddi önlemlerin alınması gerektiğini belirten vatandaşlar kapılarına kadar giren çamurdan bunaldıklarını söyledi.

 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar