AHİM’e dava açarız

Beyciler kavşağında geçtiğimiz dönemlerde aşırı kaza olmasının ardından ekipler tarafından ışıklandırma konulması vatandaşları rahatlatmıştı...

AHİM’e dava açarız
8.04.2013 - 17:25
3608

 

Beyciler kavşağında geçtiğimiz dönemlerde aşırı kaza olmasının ardından ekipler tarafından ışıklandırma konulması vatandaşları rahatlatmıştı. Şimdi ise kimin koyduğunu bilmediklerini iddia eden vatandaşlar bariyerlerin kalkmasını istiyor.

Beyciler kavşağında sorun bitmek bilmiyor. Önce ışık isteyen halka Düzce Belediyesi yardım etmiş ve trafik ışıklarını yerleştirmişti. Bu ışıklandırma çalışmasının ardından Karayolları ekipleri tarafından Beyciler kavşağında bariyer çalışması yapıldı. Fakat bu durumu vatandaşlar tepki gösterdi. Bölgede esnaflık yapan vatandaşlar Belediye ve Karayolları ekiplerine gittiklerini fakat bariyerleri onların yapmadığını dile getirdiklerini engelin kalkmasını istediklerini dile getirdiler.

Dava açacağım

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ve Bariyer engeli nedeni ile bir çok kişinin karşıdan karşıya geçemediğini bariyerlere takılıp düştüklerini dile getiren Esnaf Elvan Sezer Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine konu ile ilgili dava açacağını dile getirdi. Sezer şöyle devam etti: “ Burada ışıklandırma çalışmasının ardından kimin yaptığı belli olmayan bariyer çalışması yapıldı. Bu çalışma ile vatandaşların özgür hakları engellendi. Yolun karşısında bulunan otobüs durağına gitmek isteyen vatandaşlar karşıdan karşıya geçemiyor. Bariyerlerden atlayarak karşıdan karşıya geçmeye çalışan onlarca kişi görüyoruz. Bariyerin üstünden kadınlarda geçiyor. Etekleri bariyerlere takılınca düşüyorlar. Bu da güzel olmuyor. Burada bir kişinin burnu kanasın bir kişi yaralansın ben Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne dava açacağım. Yetkililer gelsin burada ki sorunu çözsün” dedi.