Metin Kaşıkoğlu STKlarla görüşmelerine devam ediyor

20 Mayısta yapılacak olan AK Parti 4. Olağan Kongresinde genel merkez tarafından il başkanlığına tek aday olarak gösterilen Metin Kaşıkoğlu çeşitli sivil toplum örgütleri ile istişarelere devam ediyor.

Metin Kaşıkoğlu STKlarla görüşmelerine devam ediyor
9.05.2012 - 08:51
2868

 20 Mayıs Pazar günün yapılacak AK Parti il kongresinde il başkanlığı koltuğuna oturacak Metin Kaşıkoğlu güçlü bir il yönetimi oluşturmak için sivil toplum örgütleri ile görüşmelere devam ediyor. Dün Muhtarlara görüşen Kaşıkoğlu; “ Sadece bir pencereden bakmak istemedim. Tüm STK’ların camlarından bakmak istedim” dedi.

AK Parti İl Başkan adayı Metin Kaşıkoğlu dün muhtar derneklerini ziyaret etti. Türkiye Muhtarlar, Tüm Muhtarlar ve Düzce Muhtarlar derneklerini ziyaret eden Kaşıkoğlu, 20 mayısta yapılacak kongre öncesi muhtarların da görüşüne önem verdiğini belirtti. Düzce Muhtarlar Derneği sırasında yaptığı konuşmada,  genel merkez tarafından kendisine bir görev verildiğini ve bu görevi emir olarak kabul ettiğini bildiren Kaşıkoğlu, il başkanının güçlü olması durumunda vekillerinde güçlü olacağının altını çizdi.

Kaşıkoğlu, “İlçe teşkilatlarımız ile istişarelerimizi yaptık. Yoğun bir çalışma evresinden geçtik. 20 mayısta 4. Olağan kongremizi yapacağız. Tüm muhtarlarımızı da bu kongremize bekliyoruz. Ben düşündüm ki sadece bir pencereden bakmayayım.  Tüm sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini alayım ki  daha iyi bir kadro oluşturabileyim. Yol haritasını belirleme ve güçlü bir kadro oluşturmak için dolaşıyoruz. STK’lardan aldığımız isimler ile bir isim havuzu oluşturmak istiyoruz. Ben tek başıma çok güçlü bir yönetim hazırlayamam bu yüzden STK’lar benim için çok önemliler. Ben güçlü olursam benim vekillerimde güçlü olacaktır. Yeni yüzlerle yönetim kurulu oluşturmak istiyorum. 15 il başkanı olabilecek isim olsun istiyorum” dedi.

Düzce Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Özcan ise Kaşıkoğlu’ndan İl yönetiminde muhtarlardan bir ismin de olmasını talep etti.

Özcan, “Bugün bizi ziyaret ettiniz ve bizi onurlandırdınız. Ziyaret ettiğiniz için bizim bilgilerimize görüş yolu verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Yaptığınız konuşmanın ardından bir şey söylemeye gerek yok. Her şeyi anlattınız. Bizim sizden tek istediğimiz bizden birinin il yönetiminde olmasını sağlamanız. Yönetim kurulu listesinde Düzce ili muhtarlar derneğine bağlı bir muhtarın adının geçmesini istiyoruz” dedi.