Vatandaşın Cebi Yandı, EDS İsyanı!

Vatandaşın Cebi Yandı, EDS İsyanı!

Vatandaşın Cebi Yandı, EDS İsyanı!
11.02.2021 - 16:48
468

  Geçmiş dönemde planlaması yapılarak özel bir şirkete yaptırılan Elektronik Denetleme Sistemi EDS’ler isyan ettiriyor. En ufak hatayı bile kural ihlali olarak gören ve ceza yazan EDS’ler vatandaşları isyan ettiriyor. Vatandaşlar ise en son çare olarak sosyal medyadan içini döküyor.

Geçmiş dönemlerde planlaması yapılarak 1999 yılında faaliyete giren ve şehrin birçok noktasına konulan, hız tünelinden, kırmızı ışık ihlaline kadar birçok kural ihlaline ceza uygulayan EDS’ler yaklaşık 2 yılda vatandaşı isyan noktasına getirdi. EDS Kameralarının bulunduğu noktalarda yapılacak küçükcük hataları bile kural ihlali olarak gören ve ceza yazan kameralara karşı Düzceliler isyan noktasına geldi.

Park yeri bulmakta sıkıntı yaşanan Düzce’de bazı noktaları hatalı park yeri olarak gören EDS kameraları hatalı parktan, trafik ışığı geçişlerinde özellikle de yeşilden kırmızıya dönen ışıklarda geçerken ışık ihlali gören EDS’ler yazdığı cezalarla insanları hem mağdur ediyor hem de isyan ettiriyor.

Ayrıca belirli zaman aralığında yazılan cezalar ise toplu olarak geldiği için cezalara da itiraz edemeyen vatandaşlar, bu haliyle dertlerini ise sosyal medya hesabından göstererek tepkilerini ortaya koyuyorlar.     

Pandemi süreci ile ekonomik kriz yaşanan bugünlerde insanlar evlerinin temel ihtiyaç malzemelerini almakta zorlanırken gelen EDS cezalarına karşı harekete geçen Düzceliler, isyanlarını ise sosyal medya hesaplarından yapıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar