PAZARCI: ‘HER BÜTÇEYE UYGUN ÜRÜN VAR’

Meyve sebze fiyatlarının uygun olduğunu söyleyen Pazar esnafı beklenen kar yağışının fiyatları etkileyeceğini ifade etti.

PAZARCI: ‘HER BÜTÇEYE UYGUN ÜRÜN VAR’
11.02.2021 - 18:19
525

  Meyve sebze fiyatlarının uygun olduğunu söyleyen Pazar esnafı beklenen kar yağışının fiyatları etkileyeceğini ifade etti.

 Düzce semt pazarında pazarcı esnafı ve vatandaşlar sebze ve meyve fiyatları konusunda görüşlerini belirttiler. Esnaf vatandaşların pandemi dönemi içinde pazaryerinden uzaklaştığını ifade etti. Vatandaşlar ise pazaryerinde fiyatların yüksek olduğunu ileri sürdü.

Muhtemel kar yağışının fiyatları etkileyeceğini belirten pazarcı esnafı Güngör Turan “Pazarlarda şu anda bir durgunluk var. Meteoroloji Düzce İçin kar uyarısı yapıyor. Önümüzdeki 10 gün boyunca kar yağışı etkili olacak bu fiyatları etkileyebilir. Şu anda fiyatlar uygun. Vatandaşlarımızı Pazar yerlerine davet ediyoruz.  Fiyatlarımız şöyle portakal 5 lira, iki kilo limon 5 lira, domates 3 lira, salatalık 5 lira marketlerde bu fiyatlar daha pahalı.  Önümüzdeki günlerde etkili olacak kar yağışları bu ürünleri etkiler. Bu ürünler şu an Antalya’dan geliyor.  Geliş gidişlerde sıkıntı olacak ister istemez fiyatları etkiler” dedi.

Pazarcı Esnafı Kürşat Bilgen, Pazarda her türlü ürünün bulunduğunu belirterek “Benim tezgâhımda ürün çeşitliliği az. Ürünlerim kaliteli ama tezgahta az ürün olduğu için dikkat çekmiyor. Pazarda her tür bütçeye uygun ürün bulunuyor. Pazara gelen vatandaşlar kendi bütçelerine göre her ürünü bulabilirler. Marketlerdeki ürünlerin raf ömürleri uzun, ilaçlı. Bizde ise kalite var fakat görüntü yok” dedi.

HABER MERKEZİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar