Esvet Sarıoğlu Millet İttifakı’na mı geçti?

Esvet Sarıoğlu Millet İttifakı’na mı geçti?

Esvet Sarıoğlu Millet İttifakı’na mı geçti?
13.02.2021 - 11:40
882

 Şaşırdınız değil mi? Bu soruyu görünce…Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun siyasi atraksiyonlarına, tavır ve davranışlarına şahit oldukça biz de şaşırıyoruz…Evet Sarıoğlu, Cumhur İttifakı’na üye bir partinin ilçe başkanı değil de, sanki Millet İttifakı’na mensup daha çok CHP’nin ilçe başkanı gibi davranıyor…

Nasıl mı? Anlatalım…

31 Mart seçimlerinde Akçakoca İlçe Başkanı Okan Yanmaz belediye başkanı seçildi…Gerçekten Başkan Yanmaz, devasa borçla devraldığı belediyenin hizmet üretmesi için çaba sarfediyor.

Bir yandan belediyenin mali yapısını düzeltmeye çalışırken, bir yandan da Akçakoca’ya hizmet etmeye, belediyeyi ayakta tutmaya, personelin maaşlarını ödemey çalışıyor. Hem de onca muhalefete rağmen…

Başkan Yanmaz’ın bu çabalarına karşılık  ittifak üyesi Ak Parti İlçe başkanı sayın Sarıoğlu’ndan beklenen nedir?

Elbette Akçakoca  halkının hayatının kolaylaştırılması ve refahının artması için, ittifakın başarılı olması için  Başkan Yanmaz’a destek olması beklenir...

Lakin AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu Başkan Yanmaz’a destek vermek şöyle dursun açık açık muhalefet ediyor…

Örneğin Başkan Yanmaz, Ak Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin kötü ve israfa dayalı yönetim anlayışı yüzünden iflas durumuna gelen belediyeyi bir nebze olsun rahatlatmak için belediyeye ait bir çok varlığı satışa çıkarmak zorunda kaldı.

Sarıoğlu Millet İttifakı’nın diğer 2 partisi ile birlikte anında “ istemezük “ cephesine geçerek satışa karşı çıktığı gibi, mahkeme kararlarında her hangi bir usulsüzlüğe rastlanmadığını açıklanmasına rağmen bel altı siyaset yaparak İttifakı olduğu belediye başkanı Okan Yanmaz’ı can evinden vurmaya başladı.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun dediği gibi, Başkan Sarıoğlu sırf kendi partisi Akçakoca’yı alamadı diye bunun siyasi intikamını almak için ittifakı tabir caizse defalarca ezip geçerek , Başkan Okan Yanmaz’ı itibarsızlaştırmak istedi.

Başkan Sarıoğlu bununla da kalsa iyi, Cumhur İttifakı’nın ruhuna, amacına uygun  hareket etmediği gibi Millet İttifakına yakın durmakta, onunla işbirliği yapmakta sakınca görmüyor, görmemeye devam ediyor.

Cumhur İttifakı’nın içinde olmalarına rağmen MHP İlçe başkanı Mustafa Özensei’i gördüğünde cin çarpışa dönen Sarıoğlu,  Cumhur İttifakının diğer partisi MHP’yi saf dışı ederek sokak kısıtlamasının olduğu günlerde CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ile birlikte polis ve jandarmamıza moral vermek için baklava ikram edecek kadar can dostlar.

Ne sakıncası var diye sorabilirsiniz. Yok tabi. Ancak…

İktidar partisi ilçe başkanına yakışan ve siyaseten şık olan, bütün parti ilçe başkanlarıyla birlikte güvenlik güçlerimizi ziyaret etmek değil midir? Neden illa CHP ilçe başkanı?

İki rakip partiden olmalarına rağmen sürekli istişare içinde olan Sarıoğlu ve Abanoz ikilisi, MHP’li belediye başkanı Okan Yanmaz’ın icraatlarına da tek yürekmişçesine muhalefet ediyorlar. Bu ikili arasında ki  su sızmaz dostluk öylesine derin ki, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’na ittifakın ruhuna uygun hareket etmediği için ağır eleştirilerde bulunurken, Sarıoğlu’na ilk can simidini uzatan onu canhıraş savunan ve kefil olan  yine CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz oluyor.

Bu ikilin dostluğunu görenler, kıskanmayıp da ne yapsın…

Siyasi kulislerde pek görmeye alışık olmadığımız bu durum, kimi kamuyu tarafından örnek davranışmış gibi  gösterilmeye çalışılsa da…  Esvet Sarıoğlu ve Tuğrul Abanoz ilişkisinin sadece dostluk olmadığı, iki siyasi aktörün amacının Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı siyaseten yıpratarak, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde ya kendileri ya da kendi partilerinden birini Başkan Yanmaz’ın yerine belediye başkanı makamında görmek olduğu herkes tarafından biliniyor…

Görünen ve gerçek olan şu ki, Cumhur İttifakı Üyesi AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, aynı ittifaka üye MHP’li Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a karşı, Cumhur İttifakına aykırı olarak en çetin bir şekilde savaş açmış durumda… Bunun yedi düvele ilan etmekte de bir sakınca görmüyor.

O zaman akıllara şu soru geliyor:

Sarıoğlu,  Millet İttifakı’na geçti de Akçakocalının haberi mi yok?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar