Öztürk: 289 çocuk için destek ödemesi yapıldı!

Düzce’de Ocak ayı içerisinde 289 çocuk için 244 aileye 318 bin 537 lira 49 kuruş sosyal ekonomik destek ödemesi gerçekleştirildi.

Öztürk: 289 çocuk için destek ödemesi yapıldı!
13.02.2021 - 12:15
312

  Düzce’de Ocak ayı içerisinde 289 çocuk için 244 aileye 318 bin 537 lira 49 kuruş sosyal ekonomik destek ödemesi gerçekleştirildi.

  Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişi ve ailelere çocuklarını yanında bakımına imkan sağlanması amacıyla kaynakların yeterliliği ölçüsünde yapılan ekonomik destek hizmeti ile ailelere yapılacak psiko-sosyal destek hizmeti olan sosyal hizmet destekleri kapsamında Düzce’de 289 çocuk için 318 bin lira ödeme sağlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yardımlar korunmaya muhtaç çocuk ve gençlerin korunma altına alınmasına esas oluşturulacak nedenin ekonomik yoksunlukların giderilmesi için Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri gerçekleştiriliyor.

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk, "Çocuklar ve ailelerine kuruluş bakımı yerine, ekonomik yardım ve diğer destekleyici sosyal hizmet uygulamalarıyla ailenin parçalanmadan bir arada yaşamasına fırsat veren ödemeler ile kuruluş bakımından ayrılan veya ekonomik desteğe ihtiyaç duyan gençlerin bir süre desteklenerek toplumda muhtaç duruma düşmeden hayatlarını sürdürmeleri amaçlıyoruz. Bu kapsamda Düzce’de 289 çocuk için 244 kişiye sosyal ekonomik destek sağladık. Toplamda Ocak ayı içerisinde ödediğimiz miktar ise 318 bin 537 lira 49 kuruş olarak kişilerin hesaplarına yatırıldı” ifadelerinde bulundu.

Koruyucu ailelere 123 bin lira ödeme

   Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk, Ocak ayı içerisinde Koruyucu Aile ödeme verilerini açıkladı. Buna göre 49 aileye 123 bin 52 lira ödeme yapıldı.

   Sevgi evlerinden alınarak koruyucu ailelere teslim edilen çocuklar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli ödeme sağlanıyor. Bu kapsamda Düzce’de bulunan koruyucu ailelerin Ocak ayı ödemeleri gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk, Ocak ayı içerisinde Düzce’de Koruyucu Ailelere yapılan ödemelerin verilerini açıkladı. Buna göre, Düzce’de Ocak ayı itibari ile Koruyucu aile sayısı 49 olurken, bu ailelerden yararlanan çocuk sayısı 65 olarak açıklandı. Belirtilen 49 aileye 65 çocuk için 123 bin 52 lira 17 kuruş ödeme yapıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar