Erden Sönmeze sert cevap: Hayal dünyasına dayalı yakışıksız ifadeleri...

Erden Sönmeze sert cevap: Hayal dünyasına dayalı yakışıksız ifadeleri...

Erden Sönmeze sert cevap: Hayal dünyasına dayalı yakışıksız ifadeleri...
13.02.2021 - 12:21
322

  Geçtiğimiz gün Düzce’ye gelerek Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili, Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez’in yaptığı açıklamaya, İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’den çok sert cevap geldi.

  Geçtiğimiz gün Düzce’ye gelerek Akçakoca ve Gölyaka ilçelerinde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili, Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez’in yaptığı açıklamaya karşılık İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

   Er, “Düzce’nin siyasi kültüründe ilimize gelen siyasi parti genel başkanlarına, asgari düzeyde saygı göstermek ve misafirperverlikte bulunmak çok önemli bir gelenektir. Düzce sevgimiz, liderlerin siyasi mülahaza ve söylemlerinden çok öte olmuş, yıllardır tüm yerel siyasetçiler bu prensibi özenle korumuştur.

   Hal bu iken, uzun yıllardır siyaset hayatında yer alan, şahsımın da büyük saygı duyduğu Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Sayın Fethi Sönmez’in, bu gerçekleri göz ardı eden ve Genel Başkanımızın ziyareti sonrası, tamamen kurguya ve hayal dünyasına dayalı yakışıksız ifadeleri bizler tarafından anlamlandırılamamıştır. 

   28 Şubatın emperyalist güçlerine karşı memleketin birliği ve demokrasinin varlığı adına, bir çok siyasetçi meydanlardan kaçarken, dimdik durup mücadele eden ve ülke siyasi tarihine adını kazıyan Sayın Akşener’e yönelik yakışıksız ifadeleri Sayın Fethi Sönmez’e, üzülerek, aynen iade ediyor atılan iftiralarla da Sayın Sönmez’i vicdanı ile baş başa bırakıyoruz” dedi.

   Er sözlerine şöyle devam etti, “Sadece emperyalist Çin zulmüne uğradıkları tüm dünya tarafından görülen Uygur Türklerinin değil, Dünya’nın neresinde olursa olsun işkenceye ve ayrımcılığa maruz kalan tüm soydaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Bu konuda da Kıbrıs’taki Türk Askerine işgalci diyen, Bosna’daki Sırp Kasabı Miloseviç’e mektup yazan, eli kanlı terör örgütünün teröristlerini selamlayıp bebek katili Apo’ya çiçek vermenin mutluluğu kameralara yansıyan bir anlayıştan milliyetçilik ve vatanseverlik öğrenme durumumuz asla yoktur.

   Siyasi hayatına başladığı günden beri başarısı sürekli mesnetsiz iddialar ve iftiralar ile gölgelenmeye çalışılan biz İyi Parti mensupları için de iftira ve kurgular kimden gelirse gelsin, ülke sevdamız ve memleketi daha iyi yönetme azmimizin süreceğini kamuoyunun dikkatine sunarız. 

   Diğer muhalif siyasi parti liderleri ana akım medyada kendilerini ifade edecek kanalları bulmakta zorlanırken, belli siyasi liderlerin sürekli ekranlarda olmasına şaşırdığımız kadar bu liderlerin tamamen kurguya ve hayale dayalı söylemlerinin de Düzce siyasetine taşınmasını son derece manasız bulduğumuzu ifade etmek isteriz.

   Bu çerçevede en büyük tesellimiz 100.000 imza ile cumhurbaşkanlığına aday olan ama seçimde topladığı imza kadar dahi oy alamayan ilgili siyasi anlayışın büyük milletimiz nazarında gerekli cevabı almış olmasıdır. 

   Biz ise, İyi Partililer olarak, Düzce menfaatlerini her zaman ön planda tutarak, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne saygı gösteren tüm siyasi partilere ve liderlerine gerekli saygıyı göstermeye ve söylemlerimizde dikkatli davranmaya devam edeceğiz. Aynı özeni muhataplarımızdan da beklemek en temel ve doğal hakkımızdır”.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar