Belediye başkan adayı polisten kaçarken belediye binasına daldı

Belediye başkan adayı polisten kaçarken belediye binasına daldı

Belediye başkan adayı polisten kaçarken belediye binasına daldı
15.02.2021 - 16:54
1584

Kocaeli'de polis ekibinin "dur" ihtarına uymayarak kaçan, ilçe belediye binasının giriş bölümündeki kapıya çarpan sürücü saklandığı havalandırma boşluğunda gözaltına alındı. Sürücünün 2014 yılında Saadet Partisi’nden Cumayeri Belediye Başkan Adayı olan M.Ü.H olduğu öğrenildi.

 Kocaeli’de polis ekiplerinin “dur” ihtarına uymayarak kaçan şahıs, aracı ile belediye binasına daldı. Şahıs polis ekipleri tarafından, belediye binasında saklandığı havalandırma boşluğunda yakalandı.

  Olay, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Karamürsel Belediyesi hizmet binasında yakalandı. Edinilen bilgilere göre, İzmit ilçesinde bulunan denetim noktasında polis ekiplerinin “dur” ihtarına uymayan M.Ü.R. isimli şahıs, 81 ABB 623 plakalı hafif ticari aracı ile kaçmaya başladı. Polis ekipleri şahsı takibe aldı. D130 Karayolu’nda kilometrelerce süren kovalamaca sonrasında şahıs, aracı ile Karamürsel Belediyesi hizmet binasına daldı.

  Şahıs daha sonra belediye binasına girerek saklandı. Olay yerine gelen polis ekipleri şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler tarafından şahıs, belediye binasında saklandığı havalandırma boşluğunda yakaladı.

  Gözaltına alınan şahıs polis merkezine götürüldü. Aracın çarptığı belediye binasının giriş kapısında ise hasar oluştu.

 Diğer yandan M.Ü.H’nin 2014 yılında Saadet Partisi Cumayeri Belediye Başkan adayı olduğu ve 217 oy alarak seçimi kaybettiği öğrenildi