Yeni Cezaevi 450 dönüm arazi üzerine kuruluyor...

Yeni Cezaevi 450 dönüm arazi üzerine kuruluyor...

Yeni Cezaevi 450 dönüm arazi üzerine kuruluyor...
20.02.2021 - 10:05
428

 Adalet Bakanlığı tarafından Ferizli’de 450 dönüm arazi üzerine, 2 bin 568 kişilik kapasiteye sahip olacak şekilde inşa edilen ve adeta bir şehir büyüklüğündeki yeni cezaevi projesinde sona gelindi. İnşaatın son durumu yüklenici firma tarafından paylaşıldı.

 Ferizli Damlık Mahallesi'nde 450 dönüm alan üzerine inşa edilen Cezaevi Kampüsü Projesi’nde sona gelindi. İçerisinde her biri 47 bin 448 metrekare inşaat alanına sahip bin 284 kişi kapasiteli 2 adet ceza infaz bloğu, 180 adet personel lojmanı, idare binası,  çarşı,  ticaret merkezi, sağlık ocağı, jandarma binası, atölye binası, fırın ve duruşma salonu barındıran Cezaevi Kampüsü’nün fotoğrafları yüklenici firma tarafından paylaşıldı. Fotoğraflarda kampüsün inşaatının çoğunluğunun tamamlandığı ve ince işçilik işlemleri sonrasında teslime hazır olduğu gözlemlendi.

Teslim edilecek

Toplam 158 bin metrekare kapalı alana sahip olan ve Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığı’nın yüksek güvenlik standartlarında yapılan projenin 2020 yılı sonunda hizmete alınması planlanmış ancak pandemi sonrasında yaşanan gecikme ile 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim edilebileceği açıklanmıştı. Kısa süre içerisinde teslim edilmesi beklenen kampüse il dışından mahkum sevklerinin olacağı da edinilen bilgiler arasında.

Yenigün Gazetesi