GEZMEK İSTEDİĞİ YERLERİNİN KARDAN HEYKELİNİ YAPTI

Kurtsuyu Köyü’nde çiftçilik ve hayvancılık yapan Ömer Akyol (

GEZMEK İSTEDİĞİ YERLERİNİN KARDAN HEYKELİNİ YAPTI
26.02.2021 - 08:10
425

  Kurtsuyu Köyü’nde çiftçilik ve hayvancılık yapan Ömer Akyol (45) gezip görmek istediği turistik yerlerin kardan heykelini yaparak hayallerini gerçekleştirmek istedi.

 Düzce Merkez’e bağlı Kurtsuyu Köyü’nde oturan çiftçilik ve hayvancılık yapan Ömer Akyol, zaman bulamadığı için hayali olan Ürgüp Peri Bacaları bölgesini gezemedi. Kar yağışıyla birlikte Akyol hayali olan peri bacalarının kardan heykelleri ile yine hayalinde olan kardan bir ev yaparak hayallerini bir nebze de olsa gerçekleştirmek istedi. Evinden çıktığında peri bacaları şeklinde ki kar heykelleri gören ve yaptığı kardan evde oturup çay içen Akyol bir yandan da gelecek kar yağışında yapacağı heykelleri tasarlamaya başladı.

Ömer Akyol, hayallerini anlatarak “Peri bacalarını görmek hayalim. Biz fındıkçılıkla, çiftçilikle, hayvancılıkla uğraşıyoruz. Bunlardan zaman bulup gidemiyoruz. Onun için Peri bacalarının görselini yapalım dedik. Hayalimiz bir parça gerçekleşmiş olsun. Bu eve gelince ben buna geceleri oturuyorum, kahvemi içiyorum. Bunun içinde gaz lambası yakıyorum. Aslında bu tip bir evi yapmayı herkesin bilmesi lazım. Diyelim ki dağda kar yağarken mahsur kaldınız. 

 Tipi ve rüzgardan korunmak için bu aslında bir sığınaktır. Diğer yandan böyle bir ev yapıp içinde kahve, çay içmek gibi hayalimiz vardı. Pandemiden dolayı zaten bir yere gidemiyoruz. Daha önceleri boş vakitlerimizde merkeze iniyorduk, vakit geçiriyorduk, geziyorduk. Pandemiden dolayı bunu yapamadığımız için böyle bir uğraş içine girdik. Bu ev kar yağarken dışardan daha sıcak. İçinde bir mum yakılırsa daha sıcak olur.  Herkesin bir denemesini tavsiye ederim. Bir daha güzel bir kar yağarsa Adıyaman Nemrut dağında ki heykelleri çok gezmek istiyorum. Gidemezsem onları yapmayı düşünüyorum” dedi.