ÖLMEK ÜZERE OLAN KEDİNİN HAYATINI KURTARDI

http://www.duzceyerelhaber.com/resim/upload/77756.png

ÖLMEK ÜZERE OLAN KEDİNİN HAYATINI KURTARDI
28.02.2021 - 13:55
470

  Doğanlı Köyü’nde boynuna paket lastiği geçirilmesi nedeniyle boynunda yaralar açılan sokak kedisini fark eden Dursun Özçelik, kediyi veterinere götürdü. Ölmek üzere olan kedi yapılan tedaviyle kurtarılırken, Özçelik sahiplendiği kediye ‘Şanslı’ adını verdi.

 Düzce Doğanlı Köyü’nde Dursun Özçelik, iş yeri civarında bağıran ve sendeleyen sokak kedisini fark etti. Kedinin boynunda derin yaralar açıldığını gören Özçelik, ölmek üzere olan kediyi alarak hemen veterinere götürdü. Veteriner tarafından yapılan kontrolde kedinin boynunda paket lastiği olduğu, kedinin lastikten kurtulmaya çalışırken lastiğin kedinin boynunu ve kafa kısmını sıkarak derin yaralar açtığı görüldü. Veterinerler lastiği kedinin boynundan çıkararak, yaraları tedavi etti.

Dursun Özçelik sahiplendiği kediye ‘Şanslı’ adını verdi. Hayvanları çok sevdiğini ifade eden Dursun Özçelik, “Boynunda kırmızılık gördüm ve sanki yardım et dercesine bağırıyordu. Baktım boynu çok kötü olmuş. Aldım veterinere götürdüm. Veterinerde fark ettik ki lastik boynuna geçmiş. Herhalde birileri geçirdi. Sonra çıkarmaya çalıştıkça yırtmış. Çıkarmaya çalışırken kulağının üzerine doğru getirmiş. Lastiğin kaldığı yerler yarılmış. Bundan sonra da bunu sahipleneceğiz. İsmini Şanslı koyuyoruz. Buna şans yardım etti.” dedi.

Duyarlı olunmasını isteyen Dursun Özçelik, “Duyarlı olmak lazım. Çocukları hayvan sevgisine alıştırmak ve aşılamak gerekiyor. Bunlarda can var sonuçta. Şu anda o kadar rahatladı ki bundan sonra güzelce iyileşecek. İlaçlarını aldık pansumanını yapacağız. Bizim maskotumuz olacak.” diye konuştu.