Çalışanlara Mobing İddiası Pes Dedirtti

Çalışanlara Mobing İddiası Pes Dedirtti

Çalışanlara Mobing İddiası Pes Dedirtti
28.02.2021 - 22:41
590

 Açıldığı günden bu yana tartışmaların odağında yer alana ve birçok olayda adı geçem Marmara Beton fabrikasına ait Yığılca’da bulunan çimento fabrikasında bu defada çalışanlara uyguladığı mobing iddiaları pes dedirtti.

Yığılca ilçesi’ne bağlı Hoşafoğlu Köyü’nde kurulan 2020 yılında faaliyete geçen Marmara Beton’a ait çimento fabrikasında sorunlar bitmiyor. Daha önce köylülere ait yolların bozulmasından 10 bin yıllık Sarıkaya Mağarasına verdiği zararlara kadar defalarca haberlere konu olan fabrikada bu defa mobbing iddiaları yer aldı. Çalışanlarına iddialara göre zorla, tehditle hafta tatilinde bile işbaşı yaptıran fabrikada ayrıca yoğun geçen zamanlarda da mecburi mesai yaptırılıyor. Fabrikada çalışan işçilere ayda 100 saatten fazla mesai yaptırıldığı iddia edilirken çalışanların da bu zorlu çalışma koşullarından şikayetçi oldukları ancak mecburen çalışmaya devam ettikleri öğrenildi.

Bütün bu iddialar altında çalışanlarında defalarca çeşitli kurumlara şikayet ettikleri ancak fabrika yönetiminin denetlemek için fabrikaya gidenleri etkileyerek denetim yapılmadan fabrikadan ayrılmalarını sağladığı da iddialar arasında yer aldı.