UĞURLU- BEZİRGAN KÖPRÜSÜNE NİHAYET BAŞLANIYOR

UĞURLU- BEZİRGAN KÖPRÜSÜNE NİHAYET BAŞLANIYOR

UĞURLU- BEZİRGAN KÖPRÜSÜNE NİHAYET BAŞLANIYOR
2.03.2021 - 09:17
720

  Akçakoca ile Kocaali arasındaki en önemli bağlantı yollarından olan ve Bezirgan Mahallesi ile Uğurlu Köyü'nü birbirine bağlayan2019 yılı 18 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle yıkılan Bezirgan köprüsünün yapımına yakın zaman içinde başlanıyor.

Sakarya ile Düzce arasındaki en önemli bağlantı yollarından olan ve 2019 yılı Temmuz ayında meydana gelen sel felaketi nedeniyle yıkılan Bezirgan Köprüsü’nün yeniden inşası için yüklenici firmanın yakında çalışmaya başlayacağı belirtildi.

ÇALIŞMA BAŞLADI

23 ekim 2020 tarihinde ihaleyi alan Yüklenici firma, geçtiğimiz Aralık ayında tamamlanan ihale sürecinin ardından proje için hazırlıklara başladı. Firma tarafından görevlendirilen teknik ekip Uğurlu köyü ve  Bezirgan köyü muhtarlarıyla  görüşerek bölgede inceleme yaptı, proje için ölçüm çalışmasını tamamladı.

Konu ile ilgili konuşan Akçakoca ilçesi Uğurlu köyü muhtarı Harun Bilgin, inşaatın Mart ayı içerisinde başlayacağını söyledi. Bilgin  ayrıca inşaatın beş ay içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Felaketin ardından bölgede incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da çalışmanın hızlandırılması için talimat vermişti.

BEŞ AYDA BİTECEK

Bezirgan Köprüsü’nün yapım işi ihalesini alan yüklenici firma tarafından görevlendirilen teknik ekip proje yerinde fizibilite çalışmalarına başladığını belirten yetkililer, zemin etüt raporlarının firmaya iletildiğini, Mart ayı içerisinde inşaatın başlaması planlandığının  altını çizdiler.