9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakocada fındık bahçesine düştü

9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakocada fındık bahçesine düştü

9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakocada fındık bahçesine düştü
7.03.2021 - 12:47
464

- Pırıl pırıl parlayan meteor parçası, 2.5 saat sonra düştüğü yerden çıkarıldı

 9.5 kilo ağırlığındaki pırıl pırıl parlayan  Meteor parçası Akçakoca Sarıyayla köyünde Yaylacık mahallesinde bir fındık bahçesine düştü. 

  İlker ve Sinan Racı tarafından bulunan 9.5 kilo ağırlığındaki pırıl pırıl parlayan ve çeşitli ışık parçaları saçan  Meteor parçasını nasıl düştüğü gözleriyle gördüklerini dile  getirdiler.

  Düzce'nin Akçakoca İlçesi Sarıyayla köyü Yaylacık mahallesinde bir süre önce evlerinin önünde mangal yaparak sohbet eden İlker ve Sinan Hıracı, akşam saatlerinde sohbet etmeleri sırasında gökyüzünden gelen bir duman parçasının bir arı kovanı uğultusu şeklinde ses çıkararak evlerinin önündeki armut ağacının dibine düştüğünü belirttiler.

  İlker ve Sinan Hıracı,''Gökten gelen cismin düşmesinin ardından Fındık bahçesinde 1 metre derinliğe düşen Meteor parçasının almak istediklerini belirterek'' Biz birlikte Bu cismin düştüğü yere gittik ve bir metre derinlikten çıkarmaya çalıştık, kazma kürekle çıkardık. Ancak çok sıcaktı, eldiven giyerek bu parçayı çıkarmaya çalıştık.

Tam 2.5saat soğumasını beledik. Sonra bu parçanın çeşitli parlayacı ışıklarını gördük. Bu yaşadıklarımızı gözlerimizle yaşadık. Şimdi 9.5 kilo ağırlığındaki gökyüzünden gelen parçanın Meteor parçası olduğunu sanıyoruz. Bu konuda Devletimiz bizlere bu konuda yardım etmeli. Biz bu parçanın meteor parçası olduğuna inanıyoruz.'' şekilde ifade ettiler.