TEM’de 7 araçlı zincirleme kaza

Düzce’de etkili olan kar yağışı sebebi ile TEM Otoyolunda 7 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında meydana geldi. Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

TEM’de 7 araçlı zincirleme kaza
20.01.2022 - 07:56
Kaynak: Haber Merkezi
4674

Kaza TEM Otoyolu Üçköprü mevki'inde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yoğun kar yağışı sebebi ile TEM otoyolu Ankara istikametine tır ve tankerlerin geçişine izin verilmemesi sebebi ile uzun araçların sağ şeritte kuyruk oluşturması sonrasında sağ şeritte kar sebebi ile direksiyon hakimiyetini kaybeden personel otobüsü önünde seyir halinde olan minibüse çarptı. Çarpışmanın ile duramayan diğer otomobiller ve kamyonetlerinde birbirlerine çarpması sonucu 7 araç birbirine girdi. Kazalar maddi hasar ile atlatılırken, TEM otoyolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

4 farklı kazada 11 araç birbirine girdi
Ayrıca TEM Otoyolunda sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı sebebi ile 4 farklı trafik kazasında 11 araç birbirine girerken, kazalar maddi hasar ile atlatıldı. Polis ekipleri TEM otoyolu Ankara istikametine tır, kamyon ve uzun araçların geçişine izin vermezken güzergah üzerinde bulunan uzun araçları da Kaynaşlı TEM Otoyolu gişelerinden çıkartıyor.


Editör: N. Cingirt