Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Gözler, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine toplantısında

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
26.06.2022 - 16:46
Kaynak: Haber Merkezi
6053

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Kabine toplantısına başkanlık edecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek olan toplantıda gündemdeki hususlar pahalandırılacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Kritik toplantıya ait ayrıntıları CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı. Erdoğan, “Kurban Bayramı 4 gün olarak kutlanacak. Kurban Bayramı’nın arefe günü 8 Temmuz’a denk geliyor. Bayramın birinci ve ikinci günü cumartesi ve pazar olacak. Lakin Kurban Bayramı’nın üçüncü ve dördüncü günü pazartesi ve salı gününe denk geliyor. Fakat birebir hafta içerisinde bir resmi tatil daha var. Haftanın son çalışma günü olan 15 Temmuz cuma da resmi tatil. Ortada iki gün kalıyor. Kurban Bayramı’nın son günü ile 15 Temmuz ortasında kalan 2 günde memurların idari müsaadeli sayılıp sayılmayacağı hayli kıymetli bir soru. Ortada kalan 13 ve 14 Temmuz’da memurların idari müsaadeli sayılması halinde bayram tatilinin 9 güne uzama ihtimali ortaya çıkıyor. Bu nedenle gözler ortadaki 2 günün müsaadeli sayılıp sayılmayacağında olacak. Bu karar Kabine toplantısında verilecek.” dedi.

 

TURİZMCİLER BU KARARI BEKLİYOR

Kabine toplantısında 13 ve 14 Temmuz tarihlerine idari verilmesi halinde bayram tatili 9 güne uzayacak. Turizm dalının de beklentisi epeyce kıymetli. Turizm dalının ortada iki günün de verilerek turizm alanına bir canlılığın sağlanması istikametinde beklentisi var.

TOPLANTI SONRASI AÇIKLAMA YAPACAK

Nihai karar yarın gerçekleştirilecek Kabine toplantısında verilecek. Kararı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurması bekleniyor.


Editör: N. Cingirt