Borç yapılandırmasında son üç gün

Şu ana kadar en kapsamlı borç yapılandırmasında birinci ve ikinci taksit ödemelerinin 31 Temmuz'a kadar yapılması gerekiyor. Yapılandırmaya şimdiye kadar 5 milyon 484 bin mükellef başvurdu

Borç yapılandırmasında son üç gün
28.07.2023 - 17:44
Kaynak: Haber Merkezi
3970

Son borç yapılandırmasına 5 milyon 484 bin mükellef başvurdu. Oluşturulan 8 milyon yapılandırma dosyasıyla 370 milyar 477 milyon liralık alacak yapılandırıldı. Yapılandırmada 1'inci ve 2'nci taksi ödemeleri için son ödeme günü 31 Temmuz'da dolacak.

İlk taksit ödeme süresi uzatıldığından birinci ve ikinci taksitlerin birlikte ödenmesi gerekiyor. Yapılandırmadan sağlanan ceza indiriminin bozulmaması için ödemelerin aksatılmaması gerekiyor.

Vergi borcu, vergi dairelerinin yanı sıra, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın mobil uygulamasından veya internet sitesinde de yapılabiliyor. Ayrıca, anlaşmalı bankaların şubelerinden veya mobil uygulamalarından da gerçekleştirilebiliyor.

Yapılandıran borçlar, tercihe göre peşin veya 48 aya kadar taksitler halinde ödenebiliyor. 2022 yılına ait gelir vergisinin ikinci taksit ödeme süresi de 31 Temmuz’da dolacak.

Ayrıca, 2023 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme dönemi de aynı gün sona erecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar