Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner, Wikipedia’daki Kutlu Savaş’ın Susurluk Raporu’na erişim engeli kararı aldırdı

Kendisiyle ilgili 200 habere İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliğinden erişim engeli kararı aldıran iş insanı Turgay Ciner’in erişimini engellettiği linklerden biri de Başbakanlık Teftiş Kurulu başkanı Kutlu Savaş tarafından 1998 yılında 1996’daki Susurluk Skandalı için hazırlanan Susurluk Raporu’nun yer aldığı Wikipedia sayfası oldu. Savaş tarafından yazılan resmi Susurluk Raporu’nda öldürülen kumarhane kralı ve uyuşturucu kaçakçısı Ömer Lütfi Topal’ın Turgay Ciner’in sahip olduğu Park Holding’in giz

Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner, Wikipedia’daki Kutlu Savaş’ın Susurluk Raporu’na erişim engeli kararı aldırdı
22.12.2023 - 06:59
Kaynak: Haber Merkezi
220

FreewebTurkey sitesinden Ali Safa Korkut’un haberine göre  Show TV, Habertürk TV, Habertürk Gazetesi ve Habertürk Radyo’nun sahibi iş insanı Turgay Ciner, hakkındaki usulsüzlük iddiaları da dahil olmak üzere adının geçtiği 200 haber için erişim engeli kararı aldırdı.

Ciner, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliğinden aldırdığı 18 Aralık tarihli kararla, tıpkı Vikipedi gibi Wikimedia Vakfı’nın projelerinden biri olan Vikikaynak’taki “Susurluk Raporu”nu da erişime engelletti.

Başbakanlık Teftiş Kurulu eski Başkanı Kutlu Savaş tarafından yazılan Susurluk Raporu’nda öldürülen kumarhane kralı ve uyuşturucu kaçakçısı Ömer Lütfi Topal’ın Turgay Ciner’in sahip olduğu Park Holding’in gizli ortağı olduğu iddialarına yer verilmişti.

1997 yılında Radikal gazetesi tarafından kitap olarak yayımlanan rapora internetteki arşiv sayfalarından ulaşmak mümkün.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar