Erdoğan'dan CHP ve DEM Parti'ye: Ruh ikizlerini buldular

Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günleri'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ortak bildiriyle ilgili, "CHP'nin terör örgütüne yakın yapı ile kurduğu seçim ittifakı menfaat birlikteliğinin ötesine geçerek ideolojik kaynaşmaya dönüştü. Her iki siyasi yapının da ruh ikizini bulduğu anlaşılıyor." dedi.

Erdoğan'dan CHP ve DEM Parti'ye: Ruh ikizlerini buldular
26.12.2023 - 06:48
Kaynak: Haber Merkezi
145

Ankara ATO Congresium'da gerçekleşen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günleri'nde konuşan Erdoğan, 12 askerin hayatını kaybettiği operasyonlar ve sonrasındaki siyasi gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

"Saldırılardan sonra birlik ve beraberliğimizi hedef alan provokasyonlar yaşanıyor"

Sınır ötesi operasyonlar ve terörle mücadelenin devam edeceğini belirten Erdoğan, "Şundan herkes emin olsun, istiklalimize yönelik saldırılar devam ettikçe, biz de istikbalimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Hepimizin yüreğini dağlayan saldırılardan sonra birlik ve beraberliğimizi hedef alan provokasyonlar yaşanıyor. Toplumun farklı kesimlerini düşmanlaştıran, beşinci kol faaliyetlerini terör saldırılarının bir devamı olarak değerlendiriyoruz. Tüm genç kardeşlerime sesleniyorum. Acımız ve öfkemiz ne kadar büyük olursa olsun bu çizginin kaybolmasına asla müsaade etmeyin. Sizi kardeşlerinize karşı kışkırtanlara dikkatli olun. Bu alçakların kendi zehirlerini size de enjekte etmesine asla izin vermeyin. 1 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye'nin en büyük gençlik hareketi olan AK Gençlik'in bu konuda tüm gençlere örnek olacağına inanıyorum. sizlerden kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılmanızı bekliyorum." dedi.

"Teröristle aynı dili konuşan, terörist gibi muamele görmekten kaçamaz"

CHP'nin DEM Parti ile birlikte ortak bildiriye imza atmamasını, 'bölücü terör örgütün siyasi uzantısı gibi davranmak' olarak tanımlayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Teröristle aynı dili konuşan, terörist gibi muamele görmekten kaçamaz. Demokrasimizin imkanlarını kullanarak devlete, millete ve milli iradeye pusu kurulmasına asla müsaade etmeyiz. Milletin temsilcisi olmak yerine bölücü örgütün siyasi uzantısı gibi davrananları muhatap almıyoruz. Bunlar kendi özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalardır. Milletvekilliği dokunulmazlığı zırhına bürünerek teröre destek verenlerle mücadelemizi siyaset ve hukuk zemininde sürdürmekte kararlıyız."

"İdeolojik kaynaşmadan devletine sadık CHP'liler ciddi rahatsızlık duyuyor"

CHP'nin DEM Parti ile yakınlığını ideolojik kaynaşma olarak niteleyen Erdoğan, "CHP'nin terör örgütüne yakın yapı ile kurduğu seçim ittifakı menfaat birlikteliğinin ötesine geçerek ideolojik kaynaşmaya dönüştü. Her iki siyasi yapının da ruh ikizini bulduğu anlaşılıyor. CHP'nin her milli meselede bölücü örgütün uzantılarının sekmesi gibi davranmasının sebebi işte budur. Yakında bu benzeşme CHP'nin fiilen geçtiği eş başkanlık sistemine resmen de geçmesiyle birlikte iyice görünür olacaktır. Bu ideolojik kaynaşmadan devletine sadık CHP'li vatandaşlarımız da çok ciddi rahatsızlık duyuyor." ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar