Düzce’ye 44 milyonluk örnek proje

Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi için Düzce’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türkiye'de aynı ölçekte belediyeler arasında gerçekten örnek teşkil edebilecek bir çalışmayı inşallah burada hayata geçireceğiz" dedi.

Düzce’ye 44 milyonluk örnek proje
8.01.2024 - 19:02
Kaynak: Haber Merkezi
151

Düzce'nin uzun yıllar öngörülen kent içi ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi projelerine rehberlik edecek "Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi"nin açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. 44 milyon TL maliyetli proje, Düzce'de yaşanabilir bir çevre ve etkili bir ulaşım ağı oluşturacak.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Düzce'ye geldi. Bakan Uraloğlu, ilk olarak Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi'nin açılış törenine katıldı.

Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Şehirlerin artan nüfus yoğunluğuna göre düzenlenmesi gerektiğini belirterek, "Her ilin ihtiyacına göre, her ilin coğrafyasının müsaade ettiği ulaşımı çözmemiz gerekir. Sürdürülebilir kentsel ulaşım projelerini yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekir diye düşünüyorum. O vesileyle yapılmış olan bir çalışmanın bugün tanıtımını sizlerle beraber yapmış oluyoruz. Ben Düzce Belediyemizi, Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Sadece Düzce'de değil, yanlış anlamadıysam Karabük ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de bu çalışmaları Düzce adına yürütecek. Bu da önemli. Bugün şehir içi ulaşım sistemlerinin yenilenebilir enerji kaynaklı hale getirilmesi ve çevreci ulaşım türlerinin kullanımını teşvik etmek amacıyla Türkiye'de aynı ölçekte belediyeler arasında gerçekten örnek teşkil edebilecek bir çalışmayı da burada inşallah hayata geçireceğiz" dedi.

"BİZ DÜZCE'NİN TALEPLERİNİ BİLİYORUZ"

Bakan Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Düzce'de birçok projeyi hayata geçirdiğini de ifade ederek, "Düzce'nin talepleri var. Biz genel anlamda Düzce'nin taleplerini biliyoruz. Arkadaşlarımızla da o talepler hakkında çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bugün ziyaretimiz vesilesiyle yine ilimizin yöneticilerini dinleyeceğiz ve o talep edilen konuları gerek bu seçim sürecinde, gerekse de 2028 projeksiyonunda hayata geçireceğiz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar