Murat Kurum, TOKİ mağdurlarının sorularını yanıtsız bırakıp video çekimine müdahale etti!

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan eski bakan Murat Kurum'un, "100 bin alt gelir grubu sosyal konut projesi" mağdurlarıyla karşılaştığı ana dair görüntüler gündem oldu.

15.01.2024 - 14:51
Kaynak: Haber Merkezi
1173

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 2019 yılında başlattığı “100 Bin Alt Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi” kapsamında hak sahibi olan yurttaşlar, evlerinin yıllardır teslim edilmemesi ve ödeme planlarında değişiklik yapılarak konut fiyatlarının ve aylık taksitlerin artırılması nedeniyle isyan etmeye devam ediyor.

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntüde ise TOKİ mağdurlarının AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve eski Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum'a tepki gösterdiği, Kurum'un da kendisini görüntüleyen kameraya tepki gösterdiği görüldü.

Bir yurttaşın "Altı yıldır kiralardayız, sorun çözülmüyor" sözleri üzerine "Öyle bir şey yok" diyen Kurum, kendisini videoya çeken kamerayı eliyle kapatmaya çalıştı.

Söz konusu görüntülerin hangi tarihte çekildiği ise henüz bilinmiyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar